کدخبر : 11882 |

احیای دوباره عارف تبریزی معروف به حمال تبریزی


رئیس اداره اوقاف و امورخیریه ناحیه یک تبریز از احیای دوباره مقبره عارف تبریزی معروف به حمال تبریزی در سالروز میلاد امام رضا(ع) خبر داد.

حجت‌الاسلام جعفری در گفت وگو با خبرنگار بقاع نیوز از آماده سازی مقبره حمال تبریزی برای سال ۲۰۱۸ خبرداد وگفت: قصد داریم تا با گسترش مقبره این عارف بزرگ زمینه استفاده بیشتر مردم از این مکان را فراهم کنیم، و از این رو طرح‌های زیادی برای گسترش مقبره ارائه شده است که با اجرایی کردن آنها، محل دیدنی برای مردم تبریز و مسافران داخلی و خارجی، مخصوصاً در سال ۲۰۱۸ که تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام انتخاب شده است، خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده کنونی گفت :در حال حاضر ۸۰ درصد کارهای توسعه و بازسازی مقبره حمال تبریزی از طرف اداره اوقاف و امورخیریه تبریز صورت گرفته است که در روز میلاد امام رضا(ع) با نصب ضریح در این آرامگاه مورد بهره‌برداری عموم قرار خواهد گرفت.

وی در خصوص قدمت تاریخی این مقبره چنین گفت: عارف تبریزی مشهور به حمال که عمری به تقوی و پرهیزگاری سپری کرده بود و داستان بسیار عجیب و زیبایی نیز دارد، در اوایل قرن نهم هجری وفات یافته است.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه ناحیه یک تبریز عنوان کرد: این مقبره مرکزی برای حاجت‌مندان بوده و مردم شب‌های پنج‌شنبه و جمعه بر سر مزار او شمع روشن می‌کنند و طلب حاجت می‌کنند.

حجت‌الاسلام جعفری، به مذاکرات اخیر اداره اوقاف و امورخیریه تبریز با اداره کل آموزش‌وپرورش استان به‌منظور احداث شبستان، حسینیه و مجتمع فرهنگی قرآنی در این مکان اشاره کرد و افزود: بعد از رفع برخی از اختلافات موجود، اقدام به ساخت بخش‌های مختلف در اطراف مقبره حمال تبریزی خواهیم کرد.
انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخباربقاع متبرکهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :