کدخبر : 11873 |

حرکت کاروان صادقیه زیباترین جلوه تکریم مقام عالی حضرت صادق الائمه علیه السلام


احمد تقی نژاد خادم کاروان صادقیه رفسنجان ازبزرگترین همایش تکریم مقام عالی حضرت صادق الائمه علیه السلام در جوار آستان مقدس امامزاده سیدجلال الدین اشرف خبر داد.

به گزارش خبر نگار بقاع نیوز، احمد تقی نژاد گفت: همزمان با سالروز شهادت امام صادق‌(ع) کاروان صادقیه رفسنجان راهیان ولایت از ساعت ۸ صبح به صورت خودجوش از روستاهای مجاور امامزاده سیدجلال الدین اشرف کیلومترها با پای پیاده به حرکت درآمده و به عزاداری و سینه‌زنی خواهد پرداخت.

وی تصریح کرد: در سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع)برای نهمین سال متوالی عاشقان و محبین حضرت صادق‌ الائمه(ع) در قالب کاروان صادقیه از روستاهای مجاور امامزاده سیدجلال الدین اشرف تا جوار امامزاده به سوگواری و عزاداری می‌پردازند.

خادم صادقیون با بیان اینکه هیئات مذهبی خواهران و برادران دلسوخته اهل بیت از مسیرهای چهارگانه روستاهای رضوان به حرکت در آمده و در حرکتی نمادین از روستاهای مختلف تا مسیر امامزاده سیدجلال الدین اشرف به سوگواری خواهند پرداخت، و در بین راه مورد استقبال ایستگاههای پذیرایی قرار خواهند گرفت.

تقی نژاد افزود:مراسم ویژه ایام شهادت امام جعفر صادق‌(ع) در طول مسیرها تا امامزاده سیدجلال الدین اشرف برگزار می‌شود و در صحن امامزاده مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) به ذکر مصائب، فضایل و مناقب این امام همام و مداحی و مدیحه‌سرایی می‏پردازند. و عزاداران نماز جماعت ظهر و عصر را در صحن امامزاده برگزار میکنند و بعد از اقامه نماز میهمان سفره با برکت امام صادق علیه السلام خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه حضرت امام جعفر صادق‌(ع)با سخنانی حکیمانه، منطقی استوار، علمی سرشار، برگزیده روزگار و بنده شایسته پروردگاربه شمار می‏آمدند ,ایشان در سالهای سیاهی که ابرهای سلطه امویان، آسمان جهان اسلام راتاریک کرده بود و در سالهایی تیره ‏تر، که حکومت عباسیان،مسلمانان را به تیرگی نشانده بود.در میان این دو فصل سیاه و سرد و ابرآلود، چند صباحی که خورشید وجودش از افق مکتب و مذهب تابید، اسلام و قرآن را جان بخشید.او آبیاری نهال حق کرد تا این بذر ایمان پاگرفت و در افق ‏اندیشه ‏ها تابان شد.دین به نام او زنده گشت.درخت علم، در بوستان کلامش رویید و به برگ و بارنشست.

تقی نژاد در پایان گفت:امروز، هرجا که شیعه‏ ای است، جعفری است.و هرجا که حوزه ‏ای است، صادقی است! پس بیایید دلهایتان را به نام مقدس امام صادق دخیل ببندید و چشم به کراماتش بدوزید و محبتش را در اعماق قلبتان جای دهید و با تمام وجود بر غربتش اشک ماتم بریزید و هرچه در توان دارید در احیای ایام صادقیه بکار گیرید تا مشول دعای خیر امام صادق علیه السلام که سرمایه سعادت آخرت و نجات از شدائد قبر و قیامت است دست یابید.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :