کدخبر : 11797 |

حرکت کاروان غم همزمان با سالروز شهادت امام صادق‌(ع) در زرندیه


رئیس اداره تبلیغات اسلامی زرندیه از حرکت کاروان غم همزمان با سالروز شهادت امام صادق‌(ع) در این شهرستان خبر داد.

به گزارش بقاع نیوز حجت‌الاسلام حسینعلی یزدان‌دوست گفت: همزمان با سالروز شهادت امام صادق‌(ع) کاروان غم در این شهرستان به حرکت درآمده و به عزاداری و سینه‌زنی خواهد پرداخت.

وی تصریح کرد: برای نخستین‌بار در این شهرستان در سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) روحانیون، علما و ائمه جمعه و جماعات تحت عنوان شاگردان امام صادق‌(ع) در قالب کاروان غم در شهر مامونیه مرکز زرندیه به سوگواری و عزاداری می‌پردازند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی زرندیه با بیان اینکه علما و شاگردان امام صادق(ع) در قالب هیأت عزاداری در خیابان‌ها به حرکت در آمده و در حرکتی نمادین از مرکز شهر تا مسیر امامزاده منصور به سوگواری خواهند پرداخت، ادامه داد: از مردم دعوت می‌کنیم در این مراسم حضوری پررنگ داشته باشند.

یزدان‌دوست افزود: مراسم ویژه ایام شهادت امام جعفر صادق‌(ع) در اما‌مزاده منصور برگزار می‌شود و مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) به ذکر مصائب، فضایل و مناقب این امام همام و مداحی و مدیحه‌سرایی می‏پردازند.

وی با اشاره به اینکه حضرت امام جعفر صادق‌(ع) به عنوان بنیان‌گذار مذهب شیعه خدمات بزرگ و فراموش ناشدنی را در زمینه علمی و فقهی به مسلمانان کرده است، گفت: تربیت انسان‌های عالم و شایسته و پرورش و آموزش شاگردانی با ویژگی‌ها و تخصص‌های خاص از مهم‌ترین ویژگی‌های امام صادق‌(ع) بوده است.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :