کدخبر : 11762 |

سنددار کردن ، راهی برای جلوگیری از تعرض به موقوفات


معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امورخیریه مازندران، از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۰۳ پرونده اوقاف در محاکم قضائی تعیین و تکلیف شد.

به گزارش بقاع نیوز، معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امورخیریه مازندران یکی از راه هایی که سبب جلوگیری از هرگونه تعرض به موقوفه و موقوفه خواری می شود، صدور سند و تثبیت مالکیت آن هاست.
وی افزود: اداره کل اوقاف و امورخیریه مازندران هر ساله با همکاری ثبت اسناد و املاک تعدادی از موقوفات را سند دار می کند.
به گفته مجتبی باقرزاده از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۰۳ پرونده اوقاف در محاکم قضائی تعیین و تکلیف شد.
وی بیان کرد:۸۷ درصد احکام قضائی به نفع موقوفات استان صادر شد.
معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امورخیریه مازندران بیان داشت : رئیس اداره اوقاف و امورخیریه هر شهرستان با هدف نگه داری و حفاظت از موقوفه ها اقدام به سنددار کردن آنها می کند که در همین راستا رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان قائم شهر و سیمرغ از اخذ سند مالکیت سه موقوفه در محل خدمت خود خبر داد.

حجت الاسلام عبدالله ولی نژاد از اخذ سند مالکیت موقافات قائمشهر خبر داد و بیان کرد: این موقوفه ها، شامل : حاج علی بزاز و کربلایی هادی و محمد کاظم به صورت کلی در مساحت ۵۵۶هکتارو ارزش ۸۳۴میلیارد تومان بوده است.
رئیس اوقاف قائمشهر و سیمرغ گفت: سند مالکیت ۲ موقوفه به نام حسینجان و علی اکبر کاشانی در قائمشهر به مساحت ۳۷۱ هکتار دریافت شد.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان نوشهر هم موفق به اخذ تعداد ۱۰ فقره سند مالکیت موقوفات و بقاع متبرکه شد.
بهزاد صادقی افزود: این موقوفه ها به مساحت ۱۱۲۰۵ متر به ارزش تقریبی ۳۲ میلیارد ریال است.

جعفر صفری، رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان بابل هم تعداد ۵۰ سند مالکیت به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال دریافت کرد.

دو موقوفه حاج صالح مشایی و ابراهیم اوحدی هم در شهرستان آمل سند دار شدند.
حجت الاسلام رسول علیخانی، رییس اوقاف آمل بیان کرد:سند این دو موقوفه به مساحت ۲۷۴ هکتار مربوط به دو موقوفه حاج صالح مشایی و ابراهیم اوحدی با تعداد ۷۰۰رقبه اخذ شد.

ابراهیم عزیزپور، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رامسر هم از سند دار شدن موقوفه عبدالصمد نجفی در رامسر به مساحت ۶۵۲ متر خبرداد.

۶ رقبه موقوفه هادی خان خلعتبری در شهرستان تنکابن سنددار شدند.

حجت الاسلام محمد ابراهیم حاجی پور، رئیس اوقاف تنکابن بیان کرد: ۶ رقبه موقوفه هادی خان خلعتبری به مساحت ۲۴۱۷ متر مربع است.

حجت الاسلام مهری کارنامی رئیس اوقاف جویبار، گفت: ۱۱ موقوفه در شهرستان جویبار به مساحت ۲۲ هزار متر مربع سنددار شدند.

با همت اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان بلده و اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان نور سند مرتع اونه سنگ و اسپه سنگوم واقع در روستای بطاهرکلای بخش بلده به متراژ ده میلیون و هشتصد و بیست و یک هزار و صدو چهل و دومتر مربع صادر گردید و۴ دانگ پلاک فوق سهم موقوفه است.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار وقفاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :