کدخبر : 11706 |

طرح جامع بقعه جرجیس نبی شاهرود تهیه می‌شود


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در بازدید از بقعه جرجیس نبی شاهرود بر تسریع در تهیه طرح جامع این بقعه تأکید کرد.

به گزارش بقاع نیوز،حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله واحدی در بازدید از دورترین بقعه استان سمنان در منطقه خارتوران بیارجمند شاهرود اظهار کرد: طرح جامع نقشه راه عملیات عمرانی هر بقعه است و باید قبل از اجرای هرگونه عملیات عمرانی در بقعه نسبت به تهیه طرح جامع اقدام شود.
وی افزود: در تهیه طرح جامع باید دقت کافی صورت گرفته و طرح و نقشه‌ای که به معنای حقیقی کلمه جامع است تهیه شود و در آن نیازهای حداقل صد سال آینده بقعه دیده شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: بقعه جرجیس نبی دارای ظرفیت گردشگری مذهبی بوده و با توجه به اقبال کنونی مردم منطقه به این بقعه، پس از تهیه و اجرای طرح جامع نقش بسزایی در رونق گردشگری مذهبی در منطقه ایفا خواهد کرد.
وی ایجاد امکانات رفاهی موردنیاز زائران را یکی از اولویت‌های بقعه عنوان کرد و گفت: با توجه به حضور زائرانی از نقاط مختلف استان و استان‌های هم‌جوار، باید تلاش شود خدمات رفاهی مطلوبی به مراجعین ارائه شود.
بقعه جرجیس نبی در ۲ کیلومتری روستای نهر از توابع دهستان خارتوران شهر بیارجمند و در شهرستان شاهرود واقع است.
این بقعه در فاصله‌ای حدود ۱۴۰۰ متر از دامنه کوه در ارتفاعات قرار دارد و جهت رفاه حال زائران در سنوات گذشته سرویس بهداشتی، آشپزخانه و حسینیه‌ای در دامنه کوه احداث شده است.
انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخباربقاع متبرکهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :