کدخبر : 11607 |

آموزش ، بهترین روش نهادینه کردن وقف


مدیر کل اوقاف گلستان گفت: پایه ریزی اثرات و برکات وقف در کتب درسی کودکان ،بهترین روش برای نهادینه کردن وقف در جامعه است.

به گزارش بقاع نیوز، مدیر کل اوقاف گلستان اظهار کرد: کودکان و نوجوانان باید با اثرات و برمان وقف آسنا شوند و بهترین راه برای این آشنایی معرفی وقف در کتب درسی این عزیزان است .
وی گفت: وقف بکارگیری امکانات مادّی برای گسترش ارزش‏‎های معنوی است و آنچه برای واقف خیراندیش و در فرهنگ وقف مهم است توسعه ارزش‌های الهی و معنوی است.
وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین تمهیدات دین اسلام در راستای دوراندیشی و تأمین آینده مسلمین و فرزندان ایشان پایه‌‎‏ریزی سنت حسنه وقف است، چنان که وقتی به قرآن کریم و روایات اهل بیت(ع) و سنت عملی ایشان رجوع می‎کنیم، اهمیت دو چندان این سنت زیبا را در می‏‎یابیم. وی خاطرنشان کرد: با توسعه و ترویج وقف، جامعه از ضروریت و فوریت بیشتر برخوردار خواهد بود و بدون درک این امر فهم اهمیت وقف و شناختن نقش آن در توسعه جوامع، امری بسیار دشوار و مشکلی است، زیرا شناخت صحیح از نقش وقف در توسعه جوامع زمانی میسر می‎شود که اولا درک شود که پدیده وقف کدام خلاء را در جامعه برطرف می‏کند و با شناخت این امر است که می‎‏توان میزان تاثیر آن در توسعه جوامع ارزیابی را نیز ارزیابی کرد.
مدیر کل اوقاف گلستان با استناد به آیه ۲۶۱ سوره بقره ادامه داد: دراین آیه آمده است: «کسانى که اموال خود را در راه خدا انفاق می‌کنند همانند دانه‏‎اى است که هفت خوشه برویاند که در هر خوشه‎‏اى صد دانه باشد و خداوند براى هر کس که بخواهد آن را چند برابر مى‏کند و خداوند گشایشگر داناست»‏.
حجت‏‎الاسلام سهرابی تأکید کرد: سخن درباره جایگاه وقف از نظر قرآن کریم به عنوان یکی از ارزش‌های اجتماعی و فرهنگی مسلمانان، نیازمند تعمق و توجه جدی به ابعاد این مقوله در آیات و سور مختلف قرآن است، چراکه موضوع وقف علاوه بر اسلام در همه ادیان و مذاهب دیده می‌شود و مبین این مطلب است که افراد با وقف اموال خود به نفع مستمندان و یا مراکز علمی و دینی در اندیشه جاودانی و ماندگاری خود بودند.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار وقفاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :