کدخبر : 11536 |

حضور ۲ میلیون زائر در بقاع متبرکه اصفهان در ماه مبارک رمضان


معاون اوقاف استان اصفهان گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان و اجرای طرح ضیافت الهی بیش از ۲ میلیون زائر به بقاع متبرکه استان اصفهان مشرف شدند.

به گزارش بقاع نیوز، حجت الاسلام و المسلمین حسن امیری اظهار داشت: با برنامه ریزی هایی که توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان صورت گرفته شد طرح ضیافت الهی امسال پرشورتر از سال های گذشته در جوار ۲۰۱ بقعه متبرکه استان اجرا شد که این امر موجب استقبال ۲ میلیون و ۷۰ هزار و ۲۰۰ نفر زائر و همجوار بقاع متبرکه از این برنامه ها شد.

وی در ادامه تصریح کرد: همچنین در راستای اجرای امینانه نیات واقفین نیک اندیش که منطبق با اجرای برنامه های ماه مبارک رمضان بودند برنامه هایی همچون؛ برپایی محافل جزء خوانی قرآن کریم، برپایی مراسم های شب های لیالی قدر و عزاداری امام علی(ع) و اطعام روزه داران با رویکرد برپایی سفره های افطاری ساده براساس پیروی از منویات مقام معظم رهبری(دامت برکات) در قالب این طرح اجرا شدند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه افزود: در طول ایام ماه مبارک رمضان ۳۹۴ هزار و ۸۰۰ نفر میهمان سفره های افطاری بودند و ۷۱۰ میلیون و ۸۴۴ هزار ریال نیز از محل موقوفات منطبق برای اطعام روزه داران هزینه شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن امیری در ادامه بیان کرد: همچنین در ایام ماه مبارک رمضان ۷ نفر در استان اصفهان خود را به جمع واقفین نیک اندیش ملحق کردند و هفت وقف جدید با نیات مذهبی و برپایی برنامه های فرهنگی به ثبت رساندند که ارزش موقوفات آن ها ۲ میلیارد و ۳۸۱ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال می باشد.

وی ادامه داد: نماز عید سعید فطر نیز در جوار حرم مطهر ۱۰۷ بقعه متبرکه استان و با حضور ۲۱۴ هزار و ۵۰۰ نمازگزار برپا شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه خاطر نشان کرد: در ایام ماه مبارک رمضان برنامه هایی همچون؛ جزء خوانی قرآن کریم که این برنامه با حضور قاریان برتر و ممتاز بین المللی و کشوری در جوار امامزادگان عظیم الشان اجرا شد و به صورت مستقیم نیز از شبکه های صدا و سیما پوشش داده شد، برپایی خیمه های معرفت که در این خیمه ها مشاوران مجرب در قالب اجرای برنامه های متعدد زندگی به سبک اسلامی را ترویج دادند، همچنین مبلغانی نیز به بقاع متبرکه اعزام شدند تا در ماه ضیافت الهی به اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و مذهبی برای زائران و مجاوران به پردازند.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :