کدخبر : 11557 |

قوانین و مقررات وقف بررسی شد


جلسه مشترک حقوقی ادارت اوقاف و امور خیریه استان های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد برای بررسی قوانین و مقررات اوقافی برگزار شد.

به گزارش بقاع نیوز، علی اکبر جعفریان معاون حقوقی ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس تصریح کرد: در راستای اجرای شناسه ۱۱۷۱ برنامه سال ۹۵، مقرر شد استان فارس نسبت به تشکیل جلسات کمیته قوانین و مقررات اقدام و مشکلات، کاستی ها، نواقص قانون و دستورالعمل ها را مورد بررسی و نتیجه به سازمان اوقاف و امور خیریه اعلام می شود.

وی با بیان اینکه استان های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد، استان های هم گروه هستند، عنوان کرد: در این جلسه به اهمیت بررسی و ضعف های قانونی دست و پا گیر که مستأجرین با آن سر و کار دارند اشاره و در این خصوص بحث و تبادل نظر شد.

معاون حقوقی ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس با اشاره به اینکه دراین جلسه ۲۱ عنوان قوانین و دستورالعمل که نیاز به بررسی داشت استخراج شد، اذعان داشت: معضلات و مشکلات حقوقی نسبت به شروط اسناد اجاره مطرح و تناقض اسناد اجاره موجود در سامانه اوقاف با قوانین مورد بررسی قرار گرفت.

جعفریان افزود: در پایان این جلسه مقرر شد پیشنهاد بررسی نهایی شروط اسناد و لزوم اصلاح شروط به سازمان اوقاف گزارش داده شد تا تصمیمات لازم اتخاذ شود.

وی خاطر نشان کرد: در پایان این جلسه مقرر شد اداره اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویر احمد به عنوان دومین میزبان این کمیته باشد و در آن دو موضوع بررسی قوانین و مربوط به مزایده و بررسی آیین نامه نحوه و ترتیب حصول پذیره به عنوان دستور کار در جلسه آتی مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد.

در این جلسه مدیران کل، معاونین و کارشناسان حقوقی سه استان فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد حضور داشتند و این جلسه در راستای بهبود امور از تجربیات یکدیگر استفاده خواهند کرد.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :