کدخبر : 11533 |

۴۵ واحد تجاری از موقوفه‌ای ۱۷۰ ساله سنددار شد


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنجان گفت: ۴۵ باب واحد تجاری مربوط به موقوفه ۱۷۰ ساله حاج رحیم خان در زرین شهر سند دار شدند. ارزش این موقوفه به مساحت ۹۰۰ متر مربع ۱۸ میلیارد ریال است.

به گزارش بقاع نیوز، محمد رضا ترحمی اظهار داشت: با پی گیری هایی که توسط اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنجان صورت گرفته شد ۴۵ باب واحد تجاری مربوط به موقوفه حاج رحیم خان زرین شهر سند دار شدند.

وی در ادامه تصریح کرد: این واحدهای تجاری در زرین شهر، بلوار سعدی و در مجتمع تجاری مسکونی امام حسین(ع) واقع شده اند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنجان افزود: مساحت کل این واحدهای تجاری ۹۰۰ متر مربع می باشد که ارزش آن ها ۱۸ میلیارد ریال است.

محمد رضا ترحمی در ادامه بیان کرد: این موقوفه ۱۷۰ سال قدمت دارد و نیات این موقوفه کمک و تامین هزینه های روضه خوانی در مسجد جامع زرین شهر می باشد که اخذ اسناد رقبات این موقوفه زمینه برای اجرای امینانه نیات واقفین ینک اندیش توسط اداره اوقاف محیا شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنجان در ادامه خاطر نشان کرد: همچنین سند تک برگی موقوفه حاج مرتضی روحانی زرین شهر نیز اخذ شد که براساس وقف نامه سه دانگ آن وقف و سه دانگ دیگر در اختیار وراث می باشد و نیت آن نیز خیرات و مبرات ذکر شده و ارزش این ملک نیز ۳۰ میلیارد ریال است که با اخذ سن آن نیت واقف نیک اندیش نیز اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :