کدخبر : 11554 |

استعلام اداره ثبت از اوقاف برای انتقال مالکیت املاک


رییس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان زابل گفت: بعد از هر معامله و نقل و انتقالی، اداره ثبت از اوقاف استعلام می گیرد و در صورت موقوفه نبودن ملک، مجوز انتقال مالکیت صادر می شود. حال اگر ملکی موقوفه باشد و در اوقاف به ثبت نرسیده باشد برای ملک موقوفه سند مالکیت صادر خواهد شد.

به گزارش بقاع نیوز، حجت الاسلام اسماعیل بامری رییس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان زابل با اعلام این خبر افزود: اخذ سند مالکیت اوقاف برخلاف تصور برخی، تصرف موقوفه به نام دولت نیست بلکه اوقاف می کوشد تا بعد از تنظیم وقف نامه، مالکیت موقوفه را به نام وقف و در سیستم اطلاعاتی ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت برساند.
وی ادامه داد: زیرا بعد از هر معامله و نقل و انتقالی، اداره ثبت از اوقاف برای آن معامله استعلام می گیرد و در صورت موقوفه نبودن ملک، مجوز انتقال مالکیت صادر می شود و حال تصور کنید اگر ملکی موقوفه باشد و در اوقاف به ثبت نرسیده باشد و سند مالکیتی برای آن گرفته نشده باشد چه بلایی برسرآن ملک موقوفه خواهد آمد.
بامری افزود: موقوفه متعلق به یک دوره خاص نیست و چه بسا موقوفاتی از قرن ها پیش برای مردم حال به جا مانده است و این میراث جاویدان همچنان در حال خدمت رسانی است و وظیفه اوقاف تضمین این فرایند برای جامعه است.
رییس اوقاف وامور خیریه شهرستان زابل گفت: در همین رابطه در چند روز اخیر برای هشت مورد از موقوفات سیستان سند مالکیت اخذ شد.
انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

 1. مازیار نیشابوری گفت:

  سلام و تشکر سوال من اینه که اگه ملکی رو معامله کرده باشم سند رسمی شش دانگ بصورت رسمی شش دانگ قطعی در دفتر خانه ثبت و به من منتقل شده باشد در حالی که سند رسمی قطعی و غیر منقول بوده باشد و به صراحت مالکیت ۶ دانگ از ۶ دانگ در آن ذکر شده باشد آیا امکان ادعای اوقاف بر روی آن وجود دارد. آیا با وجود سند قطعی شش دانگ این ادعا درست است؟

  • تحریریه خبر گفت:

   عرض سلام وارادت
   جناب آقای نیشاپوری با عرض پوزش پاسخ این سوال به حیطه کاری ما مربوط نمی باشد.

دیدگاه شما :