کدخبر : 11475 |

قدیمی ترین موقوفات یزد قدمت ۶۰۰ ساله دارند


موقوفاتی با قدمت ۶۰۰ سال در یزد وجود دارد که منشا خیرات و برکات در جامعه اند.

به گزارش بقاع نیوز، حجت الاسلام حسین زارع زاده در آیین معارفه سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان یزد با اشاره به ساماندهی موقوفات ثبت شده در سامانه جامع در سال های گذشته افزود: توسعه موقوفات با شناسایی موقوفات سال های گذشته به ویژه در مناطق روستایی امکان پذیر خواهد بود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد با اشاره به گستردگی کار کارشناسان اوقاف گفت : کارمندان ادارات اوقاف بیشتر از ساعت اداری برای احیا موقوفات فعالیت می کنند.

وی وجود ۵۵ درصد آمار فعالیت های استان در مرکز یزد را یادآور شد و اظهار داشت: با این حال وضعیت ساختمان و فضای اداری اوقاف و امور خیریه شهرستان یزد وضعیت مطلوبی ندارد.

زارع زاده به نیت خیر واقفین خیر اندیش اشاره کرد و افزود: موقوفاتی نظیر میر علی شاه و میر خضر شاه مربوط به سال ۸۴۳ قمری یعنی نزدیک به ۶۰۰ سال پیش منشا خیر و برکت برای جامعه بوده است.

این مقام مسئول در پایان گفت: اداره اوقاف شهرستان یزد با وجود ۱۳ هزار رقبه وقفی از اهمیت ویژهای برخوردار است که اهتمام ویژه مسولین رادر این خصوص می طلبد.

در پایان این مراسم حجت الاسلام مجید کرمی به عنوان سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه یزد معرفی شد.

همچنین باتجلیل از خدمات حجت الاسلام مسعود دهقانی زاده ، حجت الاسلام سجاد محمد زاده به سمت مسئول فرهنگی شهرستان یزد منصوب شد.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار وقفاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :