کدخبر : 11472 |

حجاب مظهر اقتدار زن است


اگر تاکنون نهضت گرایش به حجاب تمام غرب را فرا نگرفته است به دلیل آن است که ما مسلمانان در توضیح فلسفه حجاب و معرفی آن به جهانیان کوتاهی کرده‌ایم.

به گزارش بقاع نیوز: حجت الاسلام جوانبخت مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی در جلسه حجاب و عفاف که با حضور همکاران ستادی و اداره اوقاف ارومیه برگزارشد گفت :هم‌اکنون حجاب در جامعه به صورت انفعالی تعریف می‌شود. اما باید توجه داشت که تعریف فعالانه از حجاب در جوانان تأثیرگذارتر است. زمانی که به افراد جامعه می‌گوییم حجاب شما را از خطر مصون می‌دارد این موضوع برای آنهایی قابل درک است که از عقل احتیاط ‌گر برخوردار بوده و در جامعه‌ای اثر دارد که هر فردی بتواند ضرر بی‌حجابی را درک کند.

وی با بیان دیدگاه غرب در خصوص حجاب گفت : اگر تاکنون نهضت گرایش به حجاب تمام غرب را فرا نگرفته است به دلیل آن است که ما مسلمانان در توضیح فلسفه حجاب و معرفی آن به جهانیان کوتاهی کرده‌ایم.

حجت الاسلام جوانبخت ضمن تاکید بر اینکه رعایت حجاب و پوشش اسلامی بهترین راه ترویج عفاف است، گفت: اسلام برای ارتباط بین زن و مرد حجاب و حریم هایی را قرار داده است تا از این طریق فضای جامعه سالم و از هر گونه عوامل تحریک کننده ای که باعث معصیت شود، مبرا باشد.

وی افزود: دشمنان در دیگر کشورهای اسلامی موفق عمل کرده اند ولی خواسته های آنان در ایران برآورده نشده است و این نشان می دهد مسئله عفاف و حجاب می تواند گلوگاه یک نظام و کشور برای حمله دشمنان باشد.

ایشان با اشاره به تنظیم دستور العمل عفاف و حجاب اظهار داشت:در ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب همکاران موظف هستند با توجه به جایگاه و شأن حکومت اسلامی پوشش مناسب داشته باشند و شئونات اسلامی را در ادارات به عنوان نهاد حاکمیت و اثرگذار جامعه رعایت کنند.

وی گفت: همه کارمندان و مدیران اجرایی شهرستان باید در این زمینه تمام تلاش خود را نشان دهند..

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :