کدخبر : 11469 |

امامزادگان شاخصه اصلی فرهنگی هستند


مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اظهار کرد: با توجه به اینکه امامزادگان در شاخصه‌های فرهنگی جایگاه ویژه‌ای دارند می‌توان با ارتباط مداوم و موثر سطح فرهنگ مطلوبی را کسب نمود.

حجت‌الاسلام علی مصائبی، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان، در گفت‌وگو با بقاع نیوز، با بیان اینکه سازمان اوقاف و امورخیریه تأکید فراوانی به حضور مسئولان، مردم در تمامی مراسمات این نهاد دارد، گفت: مسئولین با حضور در آئین غبارروبی علاوه بر اینکه با مشکلات موجود در امامزادگان، بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آشنا می‌شوند، می‌توانند شاهد و ناظر فعالیت‌های اوقاف و امورخیریه نیز باشند.

وی با اشاره به اینکه اداره اوقاف و امورخیریه یک نهاد مردمی است و تمامی فعالیت‌های صورت گرفته متعلق به مردم بوده، بیان کرد:حضور خانواده شهدا، قاریان و مسئولین در این مراسم بهانه‌ای برای لمس برخی از مشکلات موجود است و همچنین اینکهبتوانند از نزدیک شاهد و ناظر کارهای اداره اوقاف و امورخیریه باشند.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان خاطرنشان کرد: آشنایی مردم با امامزادگان و اجرای اهداف عالی می‌تواند تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی را تسریع بخشد.

وی با اشاره به اینکه از اهداف سال‌جاری احیا، تعمیر و بازسازی امامزادگان است، تصریح کرد: ایجاد فضای مناسب و مطلوب می‌تواند باعث حضور گشترده مردمی در این اماکن مذهبی شود.

حجت‌الاسلام مصائبی در پایان به برگزاری برنامه نشاط معنوی در تابستان و همچنین سایر برنامه‌ها مرتبط با فصل و متناسب روز، اشاره کرد و افزود: با ارائه و تبیین چنین برنامه‌هایی بسیاری از معضلات و مشکلات اجتماعی جامعه نیز رفع می‌شود.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :