کدخبر : 11435 |

کردستان یک استان موقوفه محور است


تعامل با تبلیغات اسلامی در زمینه های مساجد، بقاع متبرکه، برنامه های فرهنگی و قرآنی و اعزام مبلغ در دستور کار اوقاف شهرستانها قرار خواهد گرفت.

به گزارش بقاع نیوز سلمان روحی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کردستاندر جلسه تخصصی اوقاف و تبلیغات اسلامی بر ضرورت همکاری اوقاف و تبلیغات اسلامی تاکید داشت و گفت: تعامل با تبلیغات اسلامی در زمینه های مساجد، بقاع متبرکه، برنامه های فرهنگی و قرآنی و اعزام مبلغ در دستور کار اوقاف شهرستانها قرار خواهد گرفت.

مدیر کل اوقاف استان کردستان را یک استان موقوفه محور دانست و گفت: بیش از ۱۶۷۰ موقوفه و ۱۷۰۰۰ رقبه در استان کردستان وجود دارد و خوشبختانه روند وقف های جدید هر سال به صورت صعودی رشد قابل توجهی داشته است.

روحی با اشاره به برگزاری طرح تربیت حافظان قرآن کریم گفت : به طور متوسط سالیانه هفت هزار نفر در طرح تربیت حافظان قرآن شرکت داشته و این اداره کل تاکنون توانسته با بهره گیری از ۲۰۰ مربی قرآنی در مساجد و بقاع متبرکه در راستای تحقق بخشیدن به منویات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) ۲۵۰۰۰ نفر حافظ یک جزء تا کل را در استان تربیت کند.

حجت الاسلام سلمان روحی با اشاره افزایش اعتماد مردم نسبت به مدیریت موقوفات در کشور گفت: تا قبل از سال ۸۷ سالانه دویست وقف جدید در کشور شکل میگرفت و خوشبختانه از سال ۸۸ به بعد با روی کار آمدن مدیریت جدید و افزایش اطلاع رسانی و اعتماد سازی سالانه به طور متوسط ۱۱۰۰ وقف جدید در کشور صورت گرفته که این روند نشان از افزایش اعتما د مردم به سنت حسنه وقف در کشور دارد.

روحی با اشاره به وجود ۱۰۷ مکان مذهبی اعم از امامزاده، زیارتگاه و.. در استان گفت: توسعه امامزادهای شاخص استان در دستور کار اوقاف قرار گرفته و بزودی شاهد افتتاح ورودی جدید امامزاده هاجره خاتون (س) سنندج خواهیم بود.

وی برنامه های نرم افزاری مساجد را از وظایف سازان تبلیغات اسلامی دانست و گفت: مدیریت سخت افزاری مساجد از نظر قانونی با اوقاف و مدیریت نرم افزای آن با سازمان تبلیغات اسلامی و ارشاد میباشد لذا همکاری در این زمینه ها مخصوصا در نواحی محروم بسیار ضروری است.

روحی بر برگزاری مردمی مراسم ها و برنامه های مذهبی تاکید داشت و گفت:هرچه برنامه های فرهنگی در اماکن متبرکه مردمی تر برگزار شود تاثیر گذاری بیشتری خواهد داشت .

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان در پایان گفت: امید است تعامل هرچه بیشتر اوقاف و بتلیغات اسلامی موجب افزایش رضایت مردم استان را فراهم آورد.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :