کدخبر : 11456 |

اولین نمازجمعه منطقه راوند در آستان مقدس امامزاده ولی بن موسی(ع) برگزارشد


اولین نماز عبادی سیاسی جمعه منطقه راوند در آستان مقدس امامزاده ولی بن موسی(ع) به امامت حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی اصل حسینی با شکوه و صلابت هر چه تمام تر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بقاع نیوز از کاشان حجت الاسلام و المسلمین جعفر جنتی رئیس اداره اوقاف و امورخیریه کاشان در حاشیه برگزاری نماز عبادی سیاسی جمعه راوند بیان داشت:
پیغمبر مکرم اسلام(ص) فرمودند همانا روز جمعه روز عید است و خداوند آن را برای مردم عید قرارداده است لذا نیکی ها و خوبی ها در روز جمعه چند برابر می شود . همچنین امام جواد(ع) در حدیثی بیان داشتند کارها روز جمعه مضاعف می شود و پاداش چند برابر دارد پس در این روز زیاد نماز بگذارید و صدقه بدهید و دعا کنید. .
در خصوص فریضه عبادی سیاسی نماز جمعه روایات زیادی وارد شده است از جمله اینکه نماز جمعه ثواب حج مقبول دارد، نماز جمعه تخفیف دهنده وحشت روز قیامت است . نماز جمعه موجب بخشش گناهان بوده و اهل نماز جمعه اهل بهشتند و سایر روایات زیادی که در فضایل نماز جمعه از ائمه معصومین(ع) بیان شده است.
ایشان ابراز داشتند در این راستا و با توجه به فاصله جغرافیایی منطقه راوند ، طاهر آباد و خزاق کاشان با مرکز شهر و مصلی بقیه الله الاعظم کاشان و برابر خواسته های مردم این مناطق و تدابیر شورای سیاستگذاری در خصوص برگزاری نماز جمعه در منطقه راوند، آستان مقدس امامزاده ولی ابن موسی (ع) به عنوان مصلی نماز جمعه مناطق مذکور معرفی و اولین نماز جمعه در این بارگاه ملکوتی برگزار شد.
از این پس مردم مناطق راوند، خزاق و طاهر آباد و غیره.. با حضور در نماز جمعه و اقتداء به امام جمعه پیوند خودشان را با حکومت اسلامی محکم نموده و با حاکم اسلامی و ولی امر مسلمین تجدید بیعت می نمایند.
در این راستا حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی اصل حسینی توسط حجت الاسلام صالحیان مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان و در حضور حضرت آیت الله نمازی امام جمعه معزز شهر کاشان به عنوان امام جمعه منطقه راوند منسوب معرفی گردیدند. لازم به ذکر است ایشان قبلاً امام جمعه منطقه هرند اصفهان بوده اند
گفتنی است آستان مقدس این امامزاده واجب التعظیم به عنوان ششمین امامزاده در شهرستان کاشان می باشد که میزبان نماز عبادی سیاسی جمعه است.
مسلم محمودزاده باریکرسفی-کاشان
انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :