کدخبر : 11438 |

اقامه و توجه به نماز در ادارات موجب افول تخلفات اداری می‌شود


اقامه و توجه به نماز در ادارات و مراکز دولتی خود موجب افول تخلفات اداری و خدمات‌رسانی مطلوب‌تر به مردم می‌شود.

به گزارش بقاع نیوز ، حجت‌الاسلام سید قریش موسوی رئیس ستاد اقامه نماز استان قزوین صبح امروز در دیدار با حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی مدیرکل اوقاف و امور خیریه این استان که در این اداره‌کل صورت گرفت، ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت‌های صورت گرفته در اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین اظهار کرد: توسعه و ترویج فرهنگ نماز در جامعه امری ضروری است که باید در راستای اشاعه آن گام‌های ارزنده‌ای برداشت.

وی با اشاره به آیات و روایات در زمینه امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: همان‌گونه که قرآن کریم فرموده، این فریضه الهی باید در جامعه تبیین شود چراکه امر به معروف و نهی از منکر از واجبات است.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قزوین مطرح کرد: اقامه و توجه به نماز در ادارات و مراکز دولتی خود موجب افول تخلفات اداری و خدمات‌رسانی مطلوب‌تر به مردم می‌شود.

موسوی با تأکید بر اینکه ترویج اقامه نماز اول وقت در ادارات باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: برای فرهنگ‌سازی این مهم رسانه‌ها می‌تواند نقش مهمی در این راستا ایفا کند چراکه اطلاع‌رسانی زمینه‌ساز فرهنگ در جامعه است.

وی مطرح کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی با حضور در صف اول نماز جماعت می‌تواند یکی از مهم‌ترین عوامل ترغیب کارکنان به نماز اول وقت و جماعت باشد که باید به این مهم اهتمام ورزند.

* نماز اول وقت و جماعت نقش مهمی در انسان‌سازی دارد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین نیز در این دیدار اظهار کرد: نماز اول وقت و جماعت نقش مهمی در انسان‌سازی دارد و اگر این مهم از مدارس شروع شود آثار آن در جامعه نمایان‌تر می‌شود.

حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی ادامه داد: برای اقامه نماز اول وقت و جماعت ترغیب و تشویق تأثیر فراوانی در این مقوله دارد چراکه در زندگی فردی و اجتماعی مردم نیز تأثیرگذار است.

وی با بیان اینکه طرح نشاط معنوی هر ساله در استان قزوین برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: این طرح در سال جاری در ۵۰ امامزاده این استان برگزار شد که در آن بیان احکام شرعی نماز، قرائت صحیح نماز، آداب نماز جماعت، آداب طهارت است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین عنوان کرد: بالغ بر ۱۰ هزار نفر بین سنین ۱۰ تا ۲۰ سال در سال جاری در طرح نشاط معنوی شرکت کردند که ثبت‌نام آن از تیر ماه سال جاری شروع و کلاس‌ها نیز تا پایان شهریور ماه ادامه دارد.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :