کدخبر : 11377 |

پروژه اصلاح گنبد امامزاده شاهزاده حسن(ع) اصفهان آغاز شد


عملیات تخریب و بازسازی گنبد امامزاده شاهزاده حسن(ع) کیجعلی اصفهان در حال اجرا است.

به گزارش بقاع نیوز، حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا اسماعیل پور اظهار داشت: با نظر کارشناسان و با نظارت مهندسان دفتر فنی اداره اوقاف و امور خیریه عملیات تخریب و بازسازی گنبد امامزاده شاهزاده حسن(ع) کیجعلی اصفهان در حال اجرا است.

وی در ادامه تصریح کرد: این پروژه در راستای سبک سازی، مقاوم سازی و تعویض سازه فلزی گنبد اجرا می شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان اصفهان در ادامه افزود: در واقع این عملیات عمرانی برحسب نیاز گنبد به سبک سازی انجام می شود که پروژه در سه فاز عمرانی تعریف شده که شامل جمع آوری کاشی کاری ها و تخریب گنبد بیرونی، تعویض و سبک سازی سازه و استحکام بخشیدن به ستون های گنبد و در فاز سوم ساخت گنبد جدید و کاشی کاری بروی گنبد می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا اسماعیل پور در ادامه بیان کرد: قطر دهنه گنبد جدید ۱۰ متر مربع، ارتفاع آن ۵۰/۳ متر و مساحت کلی آن نیز ۲۷۰ متر مربع می باشد که براساس معماری اصیل ایرانی اسلامی طراحی و در حال اجرا است.

وی ادامه داد: زمان اجرای این پروژه عمرانی نیز ۸ ماه به طول می انجامد که ۲ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و این اعتبار آن از محل کمک های مردمی، خیرین و نذورات تامین می شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان اصفهان در ادامه گفت: نسب این امامزاده بزرگوار طبق تأییدیه جناب آقای فلسفی از کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی به حضرت موسی کاظم (علیه السلام) می رسد و آستان امامزاده حسن کیجعلی (علیه السلام) در شهرستان اصفهان، بخش مرکزی، در روستای زمان آباد واقع در ۱۰ کیلومتری شهر اصفهان و در مسیر اتوبان اصفهان به طرف نایین، واقع شده است.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :