کدخبر : 11394 |

ضرورت تسریع در روند صدور اسناد مالکیت موقوفات در کردستان


مدیرکل ثبت اسناد و املاک کردستان گفت: مهمترین اولویت این اداره‌کل تسریع در روند صدور اسناد مالکیت موقوفات برای جلوگیری از تعرض سودجویان است.

به گزارش بقاع نیوز،محمد حیدرزاده عصر امروز در جلسه تخصصی وقف و ثبت اسناد با بیان این مطلب که اداره‌کل ثبت اسناد و املاک استان کردستان و ادارات تابعه آماده هر نوع همکاری با اوقاف و امور خیریه در خصوص صدور سند مالکیت موقوفات استان را دارند، اظهار کرد: موقوفات اماناتی در دست ما هستند و همکاری با اوقاف و متولیان این سنت حسنه نه تنها وظیفه سازمانی بلکه تکلیف شرعی است.

وی به ارتباط خوب و تعامل بسیار مناسب دو دستگاه طی سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با فعالیت و پیگیری‌های کارشناسان دو دستگاه روند صدور اسناد در سال‌های اخیر بسیار مناسب بوده و امید است به‌زودی پرونده شناسایی و صدور تمام اسناد موقوفات استان بسته شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک کردستان تسریع در انجام امور کارشناسی، نقشه‌برداری و صدور اسناد موقوفات را از وظایف اصلی ثبت اسناد دانست و گفت: موقوفات و اماکن متبرکه جایگاه اجتماعی، اقتصادی و مذهبی خاصی در جامعه دارند و مورد توجه آحاد مردم هستند.

حیدرزاده گفت: تسریع در روند صدور اسناد مالکیت موقوفات به منظور جلوگیری از تعرض سودجویان از اولویت‌های مهم این اداره‌کل است.

در ادامه این مراسم مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان نیز گفت: مدیریت موقوفات و بقاع متبرکه همواره نیازمند همکاری تمام دستگاه‌های استان است.

سلمان روحی خاطرنشان کرد: اداره‌کل ثبت اسناد از جمله نهادهایی است که تعامل بسیار خوبی با موقوفات دارد و این همکاری بستر تثبیت جایگاه موقوفات در استان را فراهم می‌آورد.

وی با اشاره به نبود هیچگونه مشکلی در روند تثبیت موقوفات و صدور سند گفت: دوره کنونی، دوران طلای موقوفات استان کردستان است، زیرا روند صدور اسناد با تعامل خوب ثبت به خوبی درحال انجام بوده و این روند صدور اسناد پیشرفت‌های بسیاری در سال‌های اخیر داشته است.

روحی جلوگیری از تعرض سودجویان و موقوفه‌خواران و همچنین تثبیت مالکیت موقوفات را اولویت اصلی اوقاف دانست و گفت: اجر و ثواب حافظان موقوفات و کسانی که در تثبیت جایگاه این سنت حسنه در استان قدم برمی‌دارند کمتر از وقف کردن و واقفان نیست و همه باید نسبت به اراضی و اموال موقوفه احساس دین داشته باشند.

لازم به ذکر است، در پایان این مراسم از ۲۷ نفر کارشناسان ثبت که بیشترین تعامل با اوقاف استان دارند با اهدا لوح تقدیر تجلیل شد.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :