کدخبر : 11406 |

استقبال گسترده جوانان مازندرانی از طرح نشاط معنوی


معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران از استقبال گسترده جوانان مازندرانی از طرح نشاط معنوی خبر داد.

به گزارش بقاع نیوز حجت الاسلام مسعود قربانی معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران با قدردانی از نقش رسانه ها در فرهنگ سازی وقف گفت: یکی از برنامه های خوب اجرایی توسط سازمان برنامه ضیافت الهی است که در ماه مبارک رمضان به صورت سراسری در کشور اجرا شده است.
وی اقتصاد فرهنگی را مهمتر از اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: با توجه به ظرفیت خوب بقعه ها باید امام زاده ها را تبدیل به قطب فرهنگی و گردشگری کنیم تا از حداکثر ظرفیت اماکن دینی استفاده شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران یکی از کارکردهای مهم طرح های مناسبتی سازمان را پاسخ به سولات دینی عنوان کرد و ادامه داد: آگاهی ناکافی در مسائل شرعی از دغدغه ی بسیار مهم خانواده هاست.
این مسئول بیان کرد: در ماه مبارک رمضان اقامه نماز جماعت در سه وعده از شبانه روز در بقعه ها انجام شد که علاوه بر ایحاد حس وحدت و همدلی در بین جامعه می توانند از حضور روحانیون گرانقدر نهایت استفاده را ببرند.
قربانی با اشاره به حضور موثر روحانیت در پیشیرد اهداف جامعه و فرهنگ سازی افزود: روحانیت نقش بسیار مهمی در حل اختلافات خانوادگی دارند و سبب جلوگیری از فروپاشی بسیاری از زندگی ها شده است.
وی یکی از معضلات جامعه امروز را عدم هماهنگی خانواده با مسائل اعتقادی و دینی دانست و افزود: عدم آگاهی مناسب خانواده ها سبب تشدید مشکلات و بحران های درونی خانواده می شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران به احیا شب های قدر در اماکن مذهبی اشاره کرد و افزود: از اهداف برنامه ضیافت الهی پیرو تاکید مقام معظم رهبری ترویج فرهنگ افطار دهی ساده و به دور از تجملات می باشد که با همکاری خیرین در طول ماه مبارک صورت پذیرفت.
حجت الاسلام قربانی از دیگر طرح های اجرایی توسط سازمان به طرح نشاط معنوی اشاره کرد و افزود: حوزه های فعالیت این طرح شامل ترتیل قرآن ، جز خوانی و تفسیر قرآن کریم می باشد .
وی در پایان با اشاره به حضور موثر روحانیت در اماکن مذهبی و فواید نشست های جمعی خواستار تعامل بیشتر مردم با اماکن مذهبی شد و افزود: با اطلاع رسانی و افزایش آگاهی مردم می توانند گامی اساسی در فرهنگ سازی جامعه برداشت.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :