کدخبر : 11099 |

حضور چشمگیر مسافران در بقعه امامزاده اسماعیل (ع) فیروزکوه


بقعه امامزاده اسماعیل (ع) فیروزکوه در آخرین روز تعطیلات عید فطر شاهد حضور چشمگیر مسافران بود.

به گزارش بقاع نیوز، بقعه امامزاده اسماعیل (ع) فیروزکوه که در مرکز بافت قدیم شهر فیروزکوه قرار دارد، در روزهای تعطیلات عید سعید فطر همواره مملو از عاشقان اهل بیت(ع) و زائران این بارگاه منور بود؛ اما امروز شمار مسافران و زائران به شدت افزایش یافته است.

شمار قابل توجهی از مسافرانی که عمدتاً راهی استان‌های شمالی کشور شده بودند و امروز قصد بازگشت به مبادی حرکتی خود را دارند، در بقعه امامزاده اسماعیل(ع) فیروزکوه حضور یافته و به آستان مقدس این امامزاده واجب‌التعظیم ادای احترام کردند.

اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فیروزکوه و هیأت امنای بقعه امامزاده اسماعیل (ع) نیز برای پذیرایی مطلوب از مسافران تابستانی برنامه‌های ویژه‌ای را تدارک دیده‌اند که در این بقعه در دست اجراست.

طرح نشاط معنوی نیز به همت اوقاف شهرستان در بیشتر بقاع متبرکه و آستان امامزادگان شهرستان فیروزکوه به همین مناسبت اجرایی می‌شود تا خدمات‌رسانی فرهنگی خوبی به زائران ارائه شود.

به گزارش فارس، نسب امامزاده اسماعیل(ع) به امام موسی کاظم(ع) می‌رسد و بنای اولیه بقعه امامزاده مربوط به قرن ششم یا هفتم هجری بوده و تاریخ احداث بنای جدید را سال ۱۴۰۱ هجری قمری روی ضریح امامزاده حک کرده‌اند.
انتهای پیام/
منبع:فارس

مربوطه به : حضرت امام موسی کاظم ( ع )اخبارپایگاهاستان تهرانفیروزکوهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :