کدخبر : 10908 |

پاسخ ۲ استفتاء از رهبر انقلاب درباره اجاره نشینان اوقافی


مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران پاسخ ۲ استفتاء از رهبر انقلاب درباره اجاره نشینان اوقافی را تشریح کردند.

به گزارش بقاع نیوز حجت الاسلام ستار علیزاده مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی، خدماتی و نظامی که از موقوفات استفاده می‌کنند باید هزینه‌های آنها را بپردازند، به دو استفتاء دیگر از مقام معظم رهبری درباره اجاره نشینان اوقافی اشاره کرد.

وی با اشاره به استفتاء مقام معظم رهبری در باب وقف گفت: مجرد سابقه استیجار موجب استحقاق تخفیف در اجاره بهاء موقوفه نیست و متولی شرعی موظف است در تجدید قرارداد اجاره با ملاحظه غبطه و مصلحت وقف، اجاره بهاء عادله تعیین و مطالبه نماید.
وی با اشاره به استفتاء دیگر از مقام معظم رهبری گفت: در مواردی که دستگاه‌های دولتی بدون اذن متولی شرعی موقوفات و بدون پرداخت حقوق وقف مبادرت به حفر چاه و ایجاد شبکه لوله‌گذاری در اراضی و املاک موقوفه می‌نمایند، آیا ضمانت شرعی پرداخت حقوق وقف متوجه مصرف‌کنندگان و مشترکین است یا دستگاه مجری طرح؟ با علم به عدم پرداخت حقوق وقف انجام وضو و غسل با چنین آبی به چه صورت است؟ معظم له پاسخ دادند: بسمه تعالی مصرف کننده ضامن آبی است که مصرف کرده است و بدون نظر متولی شرعی وقف نمی تواند در آب تصرف کند و غسل و وضو اشکال پیدا می کنند.
انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار ویژهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :