کدخبر : 10805 |

پروژه عمرانی بقعه بی بی شهربانو (س) افتتاح شد


همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع)، بخش عمرانی بقعه بی بی شهربانو سلام علیها شهرستان ری افتتاح شد.

حاج آقا اتارخانی رئیس اداره اوقاف شهرستان ری در گفت و گو با خبرنگار بقاع بقاع نیوز اظهار داشت: شهرری قبله متبرک تهران و محل و ریشه مذهبی تهران است. حضرت عبدالعظیم (ع) از نوادگان امام حسن مجتبی (ع) هستند و در این شب مقدس که ولادت امام حسن (ع) است شاهد افتتاح بخش عمرانی بقعه بی بی شهربانو هستیم.
وی در ادامه افزود: بی بی شهربانو همسر حضرت سیدالشهدا (ع) هستند و به نوعی امام حسین (ع) را داماد ایرانیان هستند.
وی گفت: این بقعه بنای بسیار قدیمی و نادر در دل کوه دارد که معماری آن بسیار زیبا است و از کشورهای مختلف گردشگران پاکستانی، هندی و عراقی که ارادت ویژه ای به ایشان دارند، به زیارت این بانوی بزرگوار می آیند. وی خاطر نشان کرد: در چند سال گذشته این بقعه راه های دسترسی موثری نداشت و صحن و سرای مناسبی نیز برای شرکت مردم نبود اما در دو سال گذشته نقشه های مناسبی تهیه شده و صحن و رواقی به این بقعه افزوده شده است. سنگ فرش های زیبا، دیوارکشی منقوش با نرده های اسلیمی و کاشی کاری های زیبا موجب عظمت و زیبایی دو چندان این بقعه شده است و به یمن برکت ولادت امام حسن (ع) این امامزاده از امشب به بسیاری از افراد معرفی خواهد شد.
حاج آقا اتارخانی گفت: شهرری امکانات تفریحی زیادی ندارد و از دیرباز ایرانیان امامزاده داوود و دیگر امامزادگان را به عنوان گردشگری انتخاب می کردند.
وی افزود: قصد داریم این فرهنگ مذهبی را مجدد احیا کنیم و این بقعه جنبه تفریحی و زیارتگاهی برای مردم باشد و به نوعی گردشگری حلال را ترویج دهیم.
وی در خصوص فرموده مقام معظم رهبری در خصوص سال اقتصاد مقاومتی گفت: آنچه که به اقتصاد مقاومتی مرتبط است مردم نهاد است و به توانایی ملت مربوط است . در بقاع شهر ری نیز از هیچ اعتبار دولتی و شهرداری استفاده نشده است و بر پایه نذورات مردمی و درآمد خود بقاع متبرکه است.
وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات بقعه بی بی شهربانو سلام علیها راه دسترسی به بقعه متبرک است که تاریک، نامناسب و فاقد آسفالت است.
وی افزود از اوقاف میخواهیم که در خصوص این امر با توجه به عظمت و مردمی بودن این امامزاده به ما یاری برساند.


انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار ویژهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :