کدخبر : 10864 |

برنامه های ۲۷ امامزاده و بقعه متبرکه سمنان در ماه رمضان


اداره اوقاف و امور خیریه استان سمنان با برگزاری مراسم ویژه ماه مبارک رمضان میزبان روزه داران این استان در ۲۷ امامزاده و بقاع متبرک می شود.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالله واحدی مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان سمنان در گفت و گو با خبرنگار بقاع نیوز با بیان این مطلب گفت: برگزاری مراسم ویژه ماه مبارک رمضان همزمان در ۲۷ امامزاده و بقعه متبرکه استان سمنان و دیگر اماکن متبرکه در حال برگزاری است.
وی افزود: برای این طرح از ظرفیت ۳۰ روحانی مبلغ اعزامی از قم ،بومی و مستقر در ۸ خیمه معرفت و غرفه پاسخگویی به مسائل شرعی استفاده می شود.
واحدی در ادامه ضمن اشاره به برگزاری مراسم سخنرانی و پاسخگویی به مسائل شرعی و مذهبی در بقاع متبرکه و امامزاده ها اشاره و تصریح کرد: بیان احکام شرعی و قرائت ادعیه مشترک ماه مبارک رمضان از دیگر برنامه های این اداره کل در ضیافت الهی است.
وی یادآور شد: برگزاری جزء خوانی قرآن در بقاع متبرکه و امامزادگان سطح استان است که آیین جزء خوانی در امامزاده یحیی (ع) هر روز ساعت ۱۴ از شبکه استانی به شکل سراسری برگزار م یشود.
واحدی همچنین ضمن تاکید بر استفاده بهینه از فرصت ماه مبارک رمضان برای تزکیه دلها با استفاده از آموزه های قرآنی گفت : برگزاری دو محفل با حضور قاری بین المللی و ۶ محفل با حضور قاری مصری ، نشست با اساتید و جامعه قرآنی استان در محافل انس با قرآن و … از جمله برنامه هایی است که این اداره دراستان سمنان پیش بینی و اجرایی کرده است.
مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان سمنان افزود: برگزاری جلسات تفسیر در امامزادگان دارای ظرفیت با دعوت اساتید برجسته استانی ، حوزه و دانشگاه و امام جمعه محترم و برنامه ریزی لازم در خصوص آموزش قرآن کریم در دو محور روخوانی و حفظ نیز بخشی از فعالیت های این اداره در ماه مبارک رمضان است.
واحدی همچنین تصریح کرد: یکی از برنامه هایی که امسال به شکل ویژه انجام شد برنامه خدیجه مادر امت بود که همزمان با شب رحلت حضرت خدیجه (س) در ۱۱ بقعه متبرکه استان انجام شد
وی خاطرنشان کرد: سلسله جشن های باشکوه با عنوان کریم آل طاها امام حسن مجتبی علیه السلام در ۲۵ بقعه متبرکه در سال روز ولادت امام حسن (ع) از دیگر برنامه های این ماه است.
به گفته ی واحدی اجرای برنامه های مراسم شب های قدر ، دربقاع متبرکه در ماه رمضان و برپایی سفره های افطاری ساده با هدف فرهنگ همدلی روزه داران و ترویج الگوی «ساده زیستی » از مراسم ویژه ی ماه بهار دلها به شمار می آید.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد حضور در نماز عید سعید فطر شروعی بی پایان برای تزکیه روح و روان روزه داران عزیز باشد.
انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :