کدخبر : 10794 |

تابستان، زنگ خیران مدرسه ساز به وقت ایران


استفاده بهینه از موقعیت های زمانی و مکانی و فرهنگسازی و هدایت مطلوب نیات خیرین در رفع نیازهای محرومان به ویژه در بخش « مدرسه سازی» بسیار موثر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار بقاع نیوز، با شروع فصل تابستان صدای زنگ مدارس سراسر کشور نیز خاموش شده است. اما صدای کودکانی که خلاء فضاهای آموزشی به ویژه در مناطق محروم کشور را همواره فریاد می زنند، هیچ گاه خاموش نمی شود و همواره منتظر شنیده شدن از سوی مسئولان دولتی و خیران ایران زمین بوده و هستند.
کمبود فضای آموزشی در نقاط مختلف ایران به ویژه مناطق محروم و روستایی و مشکلاتی که دانش آموزان برای رفتن به مناطقی که شاید فقط نام مدرسه را دارند، از جمله اخباری است که در این مقطع زمانی و برخورداری از تکنولوژی های نوین انسان را شگفت زده می کند.
قطع انگشتان کودکان شین آباد حین استفاده از کابل و چرخ نقاله ها برای عبور از رودخانه خروشان، سقوط دانش آموزان دبستانی در روستایی از روستاهای استان لرستان و تحصیل در اتاقی تاریک در جوار حیوانات و … اخباری است که متاسفانه شنیدن آن در عصر کنونی، انسان را به تفکر و مصداق یابی این آیه شریفه وا می دارد که « هل من ناصر ینصرنی »
خوشبختانه خیرین بسیاری در کشور درزمینه ایجاد مدارس و فعالیتهای عمرانی در حیطه آموزش به ویژه در مقطع ابتدایی فعالیت می کنند که با توجه به مشکلات فراوان پیش روی آنها نیاز به پشتوانه و دلگرمی های بیشتری از طرف سطوح مختلف جامعه از نظر مالی و معنوی دارند.

۹۶ هزار بازمانده از تحصیل چشم انتظار یاری خیران مدرسه ساز

زهرا گیتی نژاد رئیس موسسه خیریه مهرگیتی یکی از بانیان خیری است که در زمینه مدرسه سازی تلاش فراوانی کرده و سعی در فرهنگسازی در خصوص هدایت نیات خیرین در مسیر ساخت مدرسه و تسهیلات مرتبط با این امر دارد .
وی نبود فرهنگسازی در بخش فعالیتهای خیران و آگاه نساختن این عزیزان از خلاءهای موجود در کشور را مشکلاتی می داند که خوشبختانه با آگاه سازی از طریق موسسات خیریه و رسانه ها در حال قرار گرفتن در مسیر صحیح خود است .
گیتی نژاد که تا کنون بانی ساخت بیش از ۱۸۰ مدرسه و مکان آموزشی از حدود ۵-۶ سال گذشته تا کنون بوده است به خبرنگار ما می گوید: بنا به گفته مسئولان کشور در حال حاضر بیش از ۹۶ هزار نفر بازمانده از تحصیل در ایران وجود دارد که سهم استانهای محروم مانند؛ سیستان و بلوچستان، هرمزگان، آذربایجان غربی از این تعداد زیادتر است.
به گفته ی این خیر ، تهران نیز جزو مناطق محروم و نیازمند فضای آموزشی قرار دارد که متاسفانه به دلیل گران بودن ساخت و ساز در این استان امکان پرداختن به فضای آموزشی و … در آن کمتر است.

اعتمادسازی و اطلاع رسانی صحیح شرط حضور پررنگ خیران در کشور
وی اعتمادسازی و ایجاد فضای برای رشد فعالیتهای مربوط به امور خیریه، فرهنگسازی و اطلاع رسانی درست جهت هدایت نیات واقفین و خیرین در بخشهای مختلف به مسیرصحیح متناسب با نیاز کشور و محرومیت های واقعی را از جمله راهکارهای مطلوب برای یاری رساندن به افراد نیازمند واقعی کشور می داند و می افزاید:تمایل مردم کشور عزیزمان به انجام امور خیریه و سهیم شدن آنها در این امور بسیار است ودر صورت رهبری و هدایت صحیح این انگیزه شاهد اجرایی شدن بسیاری از پروژه های عمرانی به ویژه در بخش ساختن مدارس و فضاهای آموزشی و تسهیلات مرتبط که سازنده فکر و اندیشه و جسم و روح نسل آینده ساز کشورمان هستند خواهیم بود.

حضور مشارکتی خیران مانع از غرق شدن دانش آموزان بیشتر در رودخانه شد
گیتی نژاد حضور مردم با سطوح مختلف درآمد را در پروژه های مختلف عمرانی و … به شکل مشارکتی در سالهای اخیر مطلوب توصیف و خاطرنشان کرد: نبود پل گذر عابران در روستایی محروم واقع در استان لرستان جهت رفت و آمد مردم و به ویژه دانش آموزان به مدرسه تاکنون باعث سقوط دو دانش آموز به رودخانه خروشان و غرق شدن آنها جلوی چشمان وحشتزده دوستان آنها شد…. و به تبع وقع این اتفاق بسیار دلخراش این موسسه خیریه با فروش سهام مشارکتی برای احداث پل روگذر این رودخانه به قرار هر سهم فقط ۲۰ هزار تومان تصمیم به احداث این پل را گرفت و خوشبختانه با یاری مردم خیر منطقه و اطراف و علو طبع مردمی که شاید خود نیازمند نیازهای اولیه خود بودند ، دانش آموزان عزیز این منطقه دیگر شاهد وقوع چنین حوادث وحشتناکی در مسیر رفتن به مدرسه ی خود نیستند.

اهداء کامپیوتر، کتاب، لوازم التحریر نمادهای دیگر خیرین در حیطه آموزش
وی علوطبع خیران با درآمدهای مختلف را انگیزه دهنده به موسسه خیریه گیتی مهر و امثال این موسسه می داند و می گوید: حضور برخی از افراد با نیت کمک حتی ۱۰ هزار تومان و یا اهداء مقدار کمی لوازم التحریر ما در ادامه مسیری که در نهایت چشمان به اشک شادی نشسته نیازمندان را به همراه دارد مصمم تر می کند .
گیتی نژاد در ادامه از اهداء کامپیوتر ، کتاب و لوازم تحریر و … به مناطق محروم و نیازمند خبر داد و افزود: تا کنون بیش از ۱۲۰۰ دانشجو، ۴۲۰۰ دانش آموز د رکشور تحت پوشش کمکهای این موسسه قرار گرفته اند و امیدواریم با افزایش تعداد خیرین میزان کمک به کلیه نیازمندان در سطوح مختلف بیشتر شود.
انتهای پیام/
گزارش از صدیقه بهزاد پور

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :