کدخبر : 10790 |

بیش از ۶۰ درصد موقوفات سند دار شده اند


مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی از سند دار شدن بیش از ۶۰ درصد موقوفات با تعامل اداره کل ثبت اسناد خبر داد.

حجت الاسلام علی مصائبی مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی درگفت و گو با خبرنگار بقاع نیوز با بیان این مطلب گفت: بر اساس تفاهم نامه موجود با سازمان ثبت اسناد و اداره اوقاف و امور خیریه، شمار موقوفات سند دار شده به ویژه طی مدت سال ۹۴ بسیار افزایش یافته و پیش بینی می شود با توجه به وسعت استان این فرآیند ثبت سند کلیه موقوفات تا پایان سال جاری نهایی شود.
وی ضمن اشاره به تعامل مطلوب اداره اوقاف و امور خیریه استان با سازمان های دیگر در خصوص شناسایی و ثبت اسناد موقوفات گفت: همکاری بسیار مناسب با سازمان هایی نظیر؛ شهرداری، سازمان بهزیستی ، سازمان میراث و امور فرهنگی و ….. در مورد موقوفات که مالکیت آنها محل اختلاف بود روند اجرای ثبت موقوفات توسط کارشناسان را سریع تر از حد انتظار اجرایی کرده است.
وی تصریح کرد: تا پایان سال ۹۴ بیش از ۶۰ درصد موقوفات استان شناسایی و سند دار شده اند.
به گفته مصائبی در راستای اجرای طرح سند دار کردن موقوفات در این استان، طرح یو تی‌ام دار کردن اسناد موقوفات و تهیه نقشه جی آی اس برای بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ موقوفه نهایی شده است.
مصائبی در ادامه ضمن اشاره به اینکه در اجرای این طرح کارگروه های بسیاری کارشناسانه مشغول انجام وظیفه هستند، ازسند دار شدن ۵۰۰ ملک اجاره ای با همکاری اداره کل ثبت اسناد خبر دارد.
وی خاطرنشان کرد: با همکاری اداره کل ثبت اسناد بیش از ۵۰۰ ملک اجاره ای در سه ماهه نخست سال جاری سند دار شده اند.
انتهای پیام/
صدیقه بهزاد پور

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :