کدخبر : 10571 |

انجمن یاوران وقف تشکیل شد/ دانش‌آموزان خادم افتخاری امامزادگان می‌شوند


قائم‌مقام دبیرکل انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: تعدادی از دانش‌آموزان انجمن اسلامی، خادمان افتخاری امامزادگان و بقاع متبرکه می‌شوند و همچنین برخی نیز با عنوان «انجمن یاوران وقف» در مدارس و خانواده‌ها به تبلیغ فرهنگ وقف کمک خواهند کرد.

سید حسن سیدابراهیم قائم‌مقام دبیرکل انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در امور مجلس و مشارکت‌ها گفت: با توجه به ضرورت همکاری، تعامل و هم‌افزایی بین دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی و تربیتی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌‌آموزان اقدامات بسیار خوبی را انجام داده است و با تعدادی از دستگاه‌ها تعاملاتی را برقرار کردیم که منجر تفاهم‌نامه‌های عملیاتی شده است.

وی ادامه داد: تفاهم‌نامه‌ای با نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی بین نسل نوجوان و جوان منعقد شد و تفاهم‌نامه‌ای را با معاونت فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه منعقد کردیم تا دانش‌آموزان را با اماکن و بقاع متبرکه بیشتر آشنا کنیم و ضمن اینکه دانش‌آموزان عضو اتحادیه از ظرفیت‌های فرهنگی و برنامه‌ها و مسابقات قرآنی اوقاف بهره‌مند شوند.

سیدابراهیم با بیان اینکه توافق شده است که تعدادی از اعضای انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به عنوان خادمان افتخاری امامزادگان و بقاع متبرکه فعالیت کنند، گفت: از سویی برای ترویج فرهنگ وقف مقرر شد که اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان تحت عنوان «انجمن یاوران وقف» در مدارس و بین خانواده‌ها به تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف کمک کنند.

وی به امضای تفاهم‌نامه با سازمان جوانان هلال‌احمر اشاره کرد و بیان داشت: سازمان جوانان هلال‌احمر یکی از تشکل‌های دانش‌آموزی است که در مدارس فعالیت دارند و مقرر شد با کمک آنها، آموزش‌های امداد و کمک‌های اولیه را برای ۲۰ هزار نفر از اعضای فعال انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان داشته باشیم و همچنین در اوقات فراغت از ظرفیت‌های متقابل استفاده کنیم.

قائم‌مقام دبیرکل انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در امور مجلس و مشارکت‌ها ادامه داد: تفاهم‌نامه‌ای نیز با سازمان بسیج دانش‌آموزی منعقد شد که یکی از تشکل‌های انقلابی و ولایی است و در محورهای مختلف فرهنگی، هنری، فعالیت‌های مجازی، استفاده از ظرفیت‌های اردوگاهی و در موضوع کاروان‌های راهیان نور همکاری داریم.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی کردیم که در این هفته تفاهم‌نامه‌ای را نیز با بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای امضا و مبادله شود، اظهار داشت: با توجه به اینکه یکی از سرگرمی‌های اصلی قشر نوجوان و جوان، حوزه مجازی و بازی‌های رایانه‌ای و بازی‌های تلفن همراه است، به دنبال این هستیم که محتوای بازی‌ها همسو با مبانی دینی کشورمان ارائه شود.

سیدابراهیم به بخش دیگر فعالیت‌هایش اشاره کرد و گفت: پس از انتخابات مجلس دهم، با دستورالعملی که برای استان‌ها ابلاغ شد، موظف شدند با حضور دانش‌آموزان در دفاتر منتخبین دوره دهم حضور پیدا کنند و یک‌سری مطالبات دانش‌آموزی را هم داشته باشند.

وی افزود: حرکت و برنامه‌ریزی برای خودکفایی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان از دیگر برنامه‌های ما است؛ البته حمایت‌های دولت همواره شامل اتحادیه بوده است و همیشه کمک‌هایی را به شکل مساعدت از سوی دولت و با حمایت نمایندگان مجلس دریافت کردیم اما در راستای اقتصاد مقاومتی، خود را ملزم کردیم تا با یک سری برنامه‌ریزی و بسترسازی تدریجاً به سمتی حرکتی کنیم که اگر روزی به هر دلیلی امکان دریافت کمک دولتی نبود، بتوانیم به صورت خودکفا مأموریت‌ها و آرمان‌های خود را دنبال کنیم.
انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار ویژهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :