کدخبر : 10537 |

۵۰۰ متولی موقوفات کرمان را اداره می کنند


مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان گفت: در استان کرمان بیش از ۵۰۰ نفر تولیت اداره موقوفات غیر متصرفی را عهده دار هستند که اجرای نیات دقیق واقفین خیراندیش یکی از مهمترین وظیفه آنان است.

حجت الاسلام محمد قاسمی زاده درگفتگو با خبرنگار بقاع نیوز اظهارکرد: در بحث اطلاعات موقوفات غیر متصرفی با وجود سامانه جامع اطلاعاتی، تمام امور متولیان طبق ضوابط و مقررات توسط سازمان اوقاف و امور خیریه مدیریت می شود.
وی افزود: در استان کرمان بیش از ۵۰۰ متولی در حوزه موقوفات غیر متصرفی داریم که با توجه به نحوه عملکرد و نظارت بر امور متولیان در سامانه جامع، تعامل و نظارت بر امور متولیان باعث رسیدگی بهتر در عمران و آبادانی موقوفات می شود.
قاسمی زاده، اجرای نیت دقیق واقف،حفظ و صیانت از موقوفه و تلاش در جهت ارتقاء بهره وری و عمران موقوفات را یکی از مهمترین وظایف متولیان دانست و خاطرنشان کرد: در کشور متولی وقف سازمان اوقاف است و تعامل سازنده متولیان بااین نهاد هم صدایی و توسعه موقوفات را رقم می زند.
وی تصریح کرد: ایجاد این هماهنگی علاوه بر تحقق نیت واقفین بر پایه یک دستورالعمل قانونی و شرعی استوار است که اوقاف هم از نظر قانونی و هم از نظر شرعی مکلف به انجان آن است.
مدیر کل اوقاف کرمان با باتوضیح اینکه اهم نیات موقوفات استان کرمان با توجه به قدمت تاریخی و شرایط زمانی عصر خود را بیشتر موارد روضه خوانی و عزاداری شکل داده است، ادامه داد: مسئله روضه خوانی در عصر گذشته یک ضرورت اجتناب ناپذیر بوده و از اهمیت مهمی نزد واقف برخوردار بوده است.
وی اظهارکرد: با توجه به برکت نظام جمهوری اسلامی و رویکرد جدید نگرش مردم نسبت به مقوله وقف امروزه حوزه های متعدداجتماعی و فرهنگی در کشور داریم که با لزوم پرداختن به این امور میتوانیم با شناخت کامل و ترغب واقفان نیازهای جامعه را به وسیله این سنت حسنه مرتفع سازیم.
وی با توجه به فرمایشات مقام مظم رهبری (مدظله العالی ) مبنی بر پرهیز از هرگونه اسراف و تجمل گرایی در اطعام برنامه های ماه مبارک رمضان اظهارکرد: درراستای اجرای طرح افطار الصائمین از محل عواید نیات موقوفات استان مراسم توزیع افطاری ساده در بین مومنین روزه دار در محل اماکن متبرکه و مساجد استان اجرا خواهد شد.
انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار ویژهمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :