کدخبر : 10504 |

امامزاده بزرگ سراب میزبان زائران در ماه مبارک رمضان است


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سراب از برگزاری طرح ضیافت الهی در امام‌زاده بزرگ(ع) و پخش”بسته‌های مهربانی” در بین نیازمندان این شهرستان خبر داد.

به گزارش بقاع نیوز از آذربایجان‌ شرقی، حجت‌الاسلام عزالدین تقی‌زاده در این خصوص اظهار کرد: این طرح با حضور چهار کارشناس مسائل مذهبی بومی و اعزامی از اولین روز ماه مبارک رمضان در این شهرستان برگزار می‌شود.

وی افزود: در این طرح هر روز نمازهای ظهر و عصر به صورت جماعت برگزار شده و همچنین بعد از اتمام نماز نیز برنامه‌هایی از جمله، سخنرانی، پاسخ به مسائل شرعی، جزء خوانی، قرائت و ترتیل قرآن می‌باشد که عموم مردم می‌توانند در این برنامه‌ها شرکت کنند.

وی با اشاره به برگزاری طرح خیمه‌های معرفت در این شهرستان، ادامه داد: این طرح متشکل از غرفه‌های فرهنگی، قرآنی، حدیث، نقاشی و… در حال برگزاری است.

حجت‌الاسلام تقی‌زاده خاطرنشان کرد: در روز ۱۶ ماه مبارک رمضان نیز برنامه‌ای با عنوان “محفل انس با شهدای مدافع حرم” با حضور قاری مصری “عادل الباز” در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) این شهرستان برگزار خواهد شد.

وی در این خصوص ادامه داد: به دلیل اقتضای مکانی، به جای برگزاری این مراسم در امام‌زاده سراب، به دلیل سهل الوصول بودن دسترسی مردم، این برنامه‌ در مسجد جامع این شهرستان برگزار می‌شود.

وی در خصوص دیگر برنامه‌های اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سراب در ماه مبارک رمضان، تشریح کرد: این اداره در جهت مساعدت به اقشار نیازمند جامعه اقدام به اجرای طرحی در قالب “بسته‌های مهربانی” که اقلام مورد نیاز را دارا می‌باشد، کرده است.

وی بیان کرد: از دیگر برنامه‌های این اداره برای ماه مبارک رمضان، توزیع ۱۵۰ جلد قرآن‌کریم در حوزه‌ی علمیه، محافل قرآنی و همچنین مساجد این شهرستان می‎باشد که هزینه این کار توسط “حاج احمد بهلولی” خیر این شهرستان تامین شده است.

وی در خصوص برنامه‎های افطاری این شهرستان در این ماه مبارک، و با اشاره به موقوفه‌ی روستای ایوق افزود: طبق نیت واقف این محل، قسمتی از عایدات این مکان در جهت رسیدگی به فقرا صرف می‌شود؛ از این‌رو در جهت تحقق بخشی از نیت واقف، در لیالی قدر در این روستا مراسم افطاری برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام تقی‌زاده در خصوص این موقوفه تشریح کرد: این موقوفه به مساحت ۳۵۰۰ هکتار، واقع در روستای ایوق بوده که در زمان زندیه توسط شاهزاده قلی‌میزرا وقف شده است، طبق نیت واقف این موقوفه در جهت رسیدگی به حرم سیدالشهداء، برگزاری مراسم و عزاداری‌ها و همچنین بخشی دیگر نیز در جهت رسیدگی به امور مستمندان می‌باشد.

وی در این خصوص ادامه داد: با تلاش و همکاری مسئولان این اداره، به مدت دو هفته در این روستا ساکن شده و به امورات و اجاره‌های این موقوفه رسیدگی و متعاقبا نیز احیا کردیم.

وی بیان کرد: در لیلالی قدر نیز توسط “حاج کریم دهقان‌پور” خیر مسجدساز و با همکاری اداره اوقاف این شهرستان، برنامه‎ی افطاری در مسجد حضرت قائم‌آل محمد(عج) برگزار شده و طی آن به ۷۰۰ نفر افطاری داده می‌شود.

وی در پایان از برگزاری برنامه جزء خوانی در مسجد جامع این شهرستان در طول ماه مبارک رمضان خبر داد.
انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :