کدخبر : 10476 |

اعلام بقاع متبرکه مجری طرح نشاط معنوی/ غنی سازی اوقات فراغت جوانان در ایام تابستان


مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: همزمان با سراسر کشور، اجرای طرح نشاط معنوی در ۱۹ بقعه متبرکه شاخص استان اردبیل آغاز شد.

به گزارش بقاع نیوز،حجت الاسلام اکبر قیامی در جلسه هم اندیشی طرح نشاط معنوی، گفت: این طرح چند سالی است که در بقاع متبرکه شاخص استان اردبیل اجرا می شود و امسال نیز اجرای طرح نشاط معنوی از روز ۱۸ خردادماه در ۱۹ بقعه شاخص اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه طرح نشاط معنوی در پنج بقعه شهرستان اردبیل برگزار می شود، افزود: ۵ بقعه شاخص شهرستان مشکین شهر، چهار بقعه شهرستان گرمی، و پنج بقعه شهرستان خلخال پذیرای دانش آموزان مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان در بخش خواهران و براداران ۷ تا ۱۸ سال خواهند بود.

قیامی ادامه داد: بقاع متبرکه ای که برای اجرای این طرح آماده شده اند شامل: امامزادگان سیدعبدالعزیز محله نیار، صالح واقع در عالی قاپو، سیده میرزاده خانم، حلیمه خاتون روستای آقاباقر و سید صدرالدین اردبیل، سیدسلیمان شهر فخرآباد، سید ابراهیم شهر لاهرود، سیدجعفر روستای انار، سید عماد الدین رضی و سید ابراهیم روستای عور مشکین شهر، سیدمحمد بن محمد حنفیه روستای قلعه برزند، مسجد غریبان روستای اینی، مسجد غریب بیله سوار و سید ابراهیم و سید اسماعیل گل تپه اصلاندوز واقع در شهرستان گرمی و امامزادگان سید احمد، صفی الدین و ام کلثوم قاضیلر، پیر سلمان، محمد صالح، سید احمد معراجی و سید جعفر گهراز خلخال هستند.

این مسئول افزود: هدف از اجرای این طرح، غنی سازی اوقات فراغت جوانان و دانش آموزان در ایام تعطیلات تابستانی است و در آن به جز برگزاری کلاسهای متنوع، برنامه های جانبی از جمله برگزاری اردویهای یک روزه آموزشی و تفریحی، در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل اوقاف استان برگزاری برنامه های مهارت های زندگی، سبک زندگی اسلامی، کلاسهای تربیتی، اخلاقی و احکام به صورت هفتگی برای دانش آموزان و والدین آنها را از دیگر برنامه های آموزشی در این طرح عنوان کرد و افزود: کلاسهایی نیز جهت تصحیح قرائت نماز برای نوجوانانی که به سن تکلیف رسیده اند پیش بینی شده است.

وی دیگر برنامه های پیش بینی شده برای اجرای طرح نشاط معنوی را انس با قرآن کریم، زیارت امامزادگان و شهداء و غبار روبی و عطر افشانی مزار آنها، روایت گری رشادت های شهدای انقلاب اسلامی، برگزاری اردوهای فرهنگی و تفریحی، برگزاری دوره های امامزاده شناسی جهت ارتقاء معرفت نسبت به امامزادگان اعلام کرد.

مدیرکل اوقاف استان خاطرنشان کرد: در طرح نشاط معنوی علاوه بر استفاده از مبلغین اعزامی از قم، از مبلغین بومی و دانشجویان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم استفاده خواهد شد.
انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه ها مسدود است