کدخبر : 10425 |

ادای موقوفات مرتبط با ماه رمضان با توزیع ۱۲ هزار جلد قرآن، مفاتیح و نهج البلاغه


رئیس اداره اوقاف و امورخیریه کاشان گفت: بیش از ۱۲۰۰۰ جلد قران کریم، مفاتیح الجنان و نهج البلاغه همزمان با شروع طرح ضیافت الهی در اماکن متبرکه کاشان توزیع شده است.

حجت الاسلام و المسلمین جعفر جنتی در گفتگو با خبرنگار بقاع نیوز بیان داشت: همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و با توجه به اینکه برخی موقوفات که قبلا توسط واقفین خیراندیش وقف شده در زمینه اعمال و مراسم و آیین های مذهبی ماه مبارک رمضان ماه ضیافت الهی است بیش از ۱۲۰۰۰ جلد قران کریم، مفاتیح الجنان و نهج البلاغه از محل موقوفات شهرستان کاشان توسط این اداره خریداری و در بین بقاع متبرکه، مساجد و حسینیه ها و مهم تر از همه در آیین های ترتیل خوانی میادین و پارکهای شهر کاشان توزیع شد.
رئیس اداره اوقاف و امورخیریه کاشان افزود: اجرای طرح ضیافت الهی همچون سالهای گذشته در بیش از ۳۰ بقعه متبرکه شهرستان با اجرای برنامه های متنوع ترتیل خوانی، برگزاری مراسم احیاء شبهای قدر، جلسات تفسیر ، کلاسهای متنوع سبک زندگی اسلامی و همچنین غرفه های کودک و نوجوان و توزیع افطاری ساده در حال اجرا است.
وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان قرائت و ختم قرآن بیش از ماههای دیگر سال فضیلت دارد افزود: به همین منظور با برنامه ریزی های قبلی در اداره اوقاف و امورخیریه کاشان بیش از ۱۲۰۰۰جلد قرآن و مفاتیح الجنان و نهج البلاغه از محل موقوفات مرتبط با این موضوع خریداری و در اولین روزهای اجرای طرح ضیافت در بقاع متبرکه، مساجد و جلسات جزء خوانی قرآن میادین و پارکهای شهر توزیع شد تا با این اقدام نه تنها نیت واقفین خیراندیش ادا شده باشد بلکه گامی مهم و موثر در ترویج و نشر فرهنگ قرآن برداشته باشیم.
حجت الاسلام جنتی از برگزاری آیین ترتیل خوانی در آستان مقدس هارون بن موسی(ع) (پنجه شاه) خبر داد و افزود در این آیین که همه روزه از ساعت ۱۱ صبح الی ۱۳ ادامه دارد غرفه های کودک و مشاوره خانواده اختصاص داده شده تا خانواده ها و مادران بتوانند فرزندان خود را در غرفه کودک برای امر نقاشی کودکان، قرآن بخوان جایزه بگیر و کلاسهای آموزشی توسط مبلغین مشغول ساخته و خود به ترتیل خوانی و ختم قران کریم بپردازند.
یکی از موقوفات مرتبط با نشر قرآن کریم موقوفه مرحوم علامه نراقی(ره) است که امید است ثواب معنوی این اقدام به روح مطهر ایشان عاید شود.
انتهای پیام/
مسلم محمودزاده باریکرسفی خبرنگار بقاع نیوز در کاشان

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :