کدخبر : 10259 |

دعوت یک امامزاده از عاشقان اهل بیت (ع) در بابل


امامزاده جعفر (ع) از نوادگان حضرت امام موسی کاظم (ع) است از دیرباز مورد احترام مردم بخش جنوبی شهرستان بابل و روستای سماکوش بوده است و مراسم دعوت آن حضرت هر ساله در نیمه اول سال در این منطقه برگزار می شود.

به گزارش بقاع نیوز، مراسم دعوت سالیانه حضرت امامزاده جعفر (ع) روستای سماکوش محله (سنکوش مله) بندپی شرقی، در محل بارگاه آن حضرت برگزار شد. همزمان با ۱۵ خرداد و سالروز قیام خونین مردم ایران، این مراسم با حضور اقشار مردم، روحانیان، نماینده مردم بابل و بندپی در مجلس شورای اسلامی و مسئولین شهرستانی و منطقه ای در روستای سماکوش محله برگزار شد.
امامزاده جعفر (ع) از نوادگان حضرت امام موسی کاظم (ع) است که مرقد مطهرش در ۴۵ کیلومتری بخش جنوبی شهرستان بابل در روستای سماکوش محله بندپی شرقی واقع است و از دیرباز مورد احترام و تکریم مردم این منطقه بوده است و هر ساله مراسم دعوت آن حضرت در نیمه اول سال برگزار می شود.

در مراسم دعوت امسال حضرت امامزاده جعفر (ع)، آیت الله معلمی (نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری)، دکتر علی نجفی (نماینده مردم شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی)، عباس محمدی فیروزجایی (رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابل)، حاج آقا پوررمضان (امام جمعه بخش بندپی شرقی)، آقای محمدباقر علی تبار (بخشدار بخش بندپی شرقی)، آقای برزگر (رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بندپی) و آقای شیخ تقی باباگل تبار (رئیس حوزه علمیه شهید امیری بندپی) و برخی از مسئولین منطقه ای و شهرستانی و اقشار مردم حضور داشته اند. آیت الله معلمی، حاج آقا پوررمضان و دکتر نجفی در این مراسم به ایراد سخنرانی پرداختند.

مراسم دعوت سالیانه امامزاده جعفر (ع) سماکوش محله

عده ای از عشاق و دوستداران آن حضرت از حرم سیدنظام الدین در پادشامیر گلیا به سمت حرم امامزاده جعفر (ع) پیاده روی کردند. پیاده روی از ساعت ۴:۳۰ صبح و بعد از اقامه نماز صبح به سرپرستی آقای علی کبودتبار شروع شد و حدود ساعت ۱۲ ظهر به محل بارگاه آن حضرت رسیدند. در بین راه از حاضران در پیاده روی پذیرایی شد. کانون بصیرت روستای تورسو نیز با صبحانه از این کاروان عشق پذیرایی کرد.

مراسم دعوت در ادامه با اقامه نماز ظهر و عصر و پذیرایی به صرف ناهار همراه بود. در این مراسم جمع کثیری از عاشقان ولایت و حضرت امامزاده جعفر (ع) حضور داشته اند. از دیگر برنامه های امروز، مراسم کلنگ زنی طرح توسعه حرم امامزاده جعفر (ع) بوده است. در این طرح قرار است ساختمان هایی در پشت آستانه به این حرم اضافه شود. کلنگ این طرح را آیت الله معلمی، دکتر نجفی و امام جمعه بندپی بر زمین زدند.
انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار ویژهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :