کدخبر : 10025 |

آزمون سراسری مسابقات مفاهیم مرحله شهرستانی برگزار می‌شود


معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از برگزاری آزمون سراسری مسابقات مفاهیم مرحله شهرستانی خبر داد.

حجت‌الاسلام محمود محمدی اظهار کرد: سازمان اوقاف در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری در موضوعات قرآنی برنامه‎‌های مربوط را اجرایی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه برگزاری سالانه مسابقات قرآن کریم از جمله برنامه‌های سازمان اوقاف در این زمینه است، تصریح کرد: این مسابقات در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری به صورت مستمر برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه امسال نیز مسابقات برای افراد بالای ۱۸ سال برگزار خواهد شد، اضافه کرد: مسابقات شامل رشته‌های دعاخوانی، ابتهال، هم‌سرایی و همخوانی قرآن کریم، قرائت، ترتیل، معارف و اذان است.

محمدی با اشاره به اینکه ثبت‌نام از متقاضیان در مسابقات تا ۲۰ اردیبهشت ماه انجام شد، افزود: در همین زمینه مسابقات مفاهیم روز هفتم خرداد ماه در سراسر استان برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه طبق آمار از شهرستان زنجان ۱۲۰ نفر در مسابقات مفاهیم حضور خواهند داشت، گفت: آزمون مفاهیم شهرستان زنجان از ساعت ۹ صبح روز هفتم خرداد ماه در امامزاده سید ابراهیم‌(ع) زنجان برگزار می‌شود.

وی همچنین از حضور ۴۰ نفر از شهرستان خدابنده در ای آزمون خبر داد و اظهار کرد: این مسابقات در نمازخانه اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده برگزار می‌شود.

محمدی با اشاره به اینکه امسال از شهرستان ابهر نیز ۱۲۰ نفر در مسابقات مفاهیم حضور خواهند داشت، گفت: مسابقات مفاهیم شهرستان ابهر در مرکز استعدادهای درخشان شهید بهشتی شهرستان ابهر برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به حضور ۶۰ نفر از شهرستان طارم در مسابقات مفاهیم قرآن کریم افزود: این مسابقات در مصلی نماز جمعه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به حضور ۸۰ نفر خرم‌دره‌ای در مسابقات مفاهیم قرآن کریم گفت: مسابقات مفاهیم خرم‌دره در بخش خواهران در مسجد حضرت رقیه‌(س) و برادران در مسجد امام حسین‌(ع) برادران برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به حضور پنج نفر از علاقه‌مندان از شهرستان ایجرود و یک نفر نیز از شهرستان ماهنشان گفت: مسابقات این دو شهرستان نیز در اداره اوقاف هر یک از شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه منبع مرحله شهرستانی مسابقات سوره یونس براساس تفسیر نمونه است، اظهار کرد: منبع مرحله استانی  سوره یونس و هود از تفسیر نمونه و منبع مرحله کشوری نیز از سوره یونس و هود براساس تفسیر نمونه و تفسیر المیزان خواهد بود.

 

مربوطه به : آخرین عناوینزنجاناخبارقرآنیاخباراستان زنجان

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :