کدخبر : 8719 |

برنامه های هفته وقف استان قم اعلام شد


مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان قم طی یک نشست خبری صبح امروز برنامه های هفته وقف این اداره کل را اعلام نمود.

به گزارش بقاع نیوز،حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل حسینی مقدم مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قم صبح امروز سه شنبه ۱۷ آذرماه ۱۳۹۴ در نشست خبری پیرامون هفته وقف که در محل این اداره کل برگزار شد به احیای موقوفات توسط امام خمینی(ره) اشاره و بیان کرد:امام راحل یکی از کارهایی که انجام داد و مورد غفلت هم واقع شده است احیای موقوفات بوده است.

وی گفت: موقوفاتی که در دوران حکومت پهلوی به تارج رفته بود و تبدیل به املاک پهلوی و درباریان او شده بود و حتی سند موقوفات نیز به نام آنها صادر شده بود و سند مخفی آنها باطل گردیده بود اما امام راحل با یک فتوای حکومتی احیاگر موقوفات شدو فرمود موقوفات باید به حال وقف باقی و به وقف عمل شود.

حسینی مقدم  با اشاره به آغاز هفته وقف و برنامه های این اداره کل عنوان کرد:هفته وقف از هجدهم آذرماه آغاز خواهد شد و تا بیست و چهارم این ماه ادامه دارد که به همین مناسبت برنامه های مختلفی توسط اداره کل اوقاف استان قم و ادارات اتابعه آن برگزار خواهد شد. که همایش وقف و رسانه با حضور اصحاب رسانه استان به عنوان اولین برنامه هفته وقف، امشب در مجتمع امامزاده سیدعلی(ع) برگزار می شود.

مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان قم تصریح کرد:برگزاری نشست خبری همایش وقف و رسانه و اولین برنامه این هفته با عنوان همایش وقف و رسانه نشان از نقش سازنده رسانه ها در امر ترویج و توسعه فرهنگ وقف دارد،و از رسانه ها تقاضا دارم برای تحقق احیا واقعی وقف و توسعه موقوفات متناسب با نیازهای اجتماعی،فرهنگی و علمی جامعه از همه ظرفیت ها و توان خود استفاده کنند و در ترویج کار آمد فرهنگ وقف این اداره کل را یاری نمایند.

حسینی مقدم با اشاره به دیگر برنامه های هفته وقف در استان قم گفت:برگزاری همایش همه واقف باشیم در روز ۲۴ آذرماه سالجاری از دیگر برنامه های این اداره کل در هفته وقف می باشد که در این برنامه از واقفین و هیئت امنای موقوفات تقدیر خواهد شد.

وی تصریح کرد:افتتاح و بهرداری از ۴ پروژه عمرانی با حضور مسوولان استانی،بهره برداری از مجموعه ساختمانی مربوط به امامزاده احمد(ع)، هتل آپارتمان ابوحسبن،ساماندهی قبرستانهای شاه حمزه(ع) و علی بن جعفر(ع)،همچنین برگزاری مراسم غبارروبی امامزادگان، نشست های صنفی برای ترویج فرهنگ وقف،محفل انس با قرآن در امامزاده موسی مبرقع(ع) ،ارائه خدمات پزشکی رایگان برخی از برنامه های هفته وقف می باشد.

 

 

مربوطه به : اخبار ویژهاخبار وقفآخرین عناوین

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :