کدخبر : 8037 |
با خرید 12 باب منزل واقع در ضلع جنوبی

طرح توسعه محوطه حسینیه اعظم زنجان محقق می‌شود


رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان با اشاره به خرید 12 باب منزل واقع در ضلع جنوبی این حسینیه گفت: با این اقدام طرح توسعه محوطه حسینیه اعظم زنجان عملیاتی می‌شود.

محمدجواد غم‌پرور از تدوین طرح توسعه برای حسینیه اعظم زنجان خبر داد و اظهار کرد: به دلیل فراهم نبودن شرایط مالی، این طرح عملی نشده است.

وی خرید 12 باب منزل مسکونی واقع در ضلع جنوبی حسینیه اعظم زنجان را از مهم‌ترین اقدامات انجام شده برای توسعه آن دانست و اضافه کرد: از این فضا برای احداث مراکز آموزشی و فرهنگی استفاده خواهد شد.

رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان دارالقرآن، مهد کودک، سالن جلسات و کتابخانه را از جمله واحدهای عنوان کرد که در 2 هزار متر مربع مساحت اضافه شده به محوطه حسینه اعظم در چهار طبقه احداث می‌شود.

غم‌پرور محوطه سازی برای استقرار جمعیت حدود 60 هزار نفری را از برنامه‌های آینده برای بهبود فضا سازی حسینیه اعظم اعلام و تصریح کرد: به نظر می‌رسد، این فضاسازی برای ساماندهی جمعیتی که برای عزاداری به این حسینیه مراجعه می‌کنند ضروری باشد به ویژه اینکه محرم و صفر طی چند سال آینده در فصل تابستان قرار می‌گیرد از این رو علاوه بر میزبانی از مردم شهر زنجان میزبان هم میهنان دیگر هم خواهد بود.

وی در پاسخ به سئوالی در مورد مجتمع تجاری و فرهنگی گلشهر کاظمیه زنجان که قرار بود توسط حسینیه اعظم احداث شود، گفت: این مجتمع قرار بود، با ترکیب 60 درصد تجاری و  40 درصد فرهنگی احداث شود، که به دلیل بروز مشکل اداری فعلا معلق مانده که بر طبق قول مسئولان به زودی این مشکل رفع می‌شود.

رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان با مطلوب توصیف کردن عملکرد مزرعه کشت و صنعت، دیگر پروژه اقتصادی متعلق به حسینیه اعظم تاکید کرد: این طرح در راستای اقتصاد مقاومتی عملیاتی شده و هم اکنون هم در مرحله تولید قرار گرفته است.

غم‌پرور شناسنامه‌دار بودن گوسفندان تولیدی، کنترل‌ علمی برای جدا کردن گوسفندان چند قلو زا را از شاخصه‌های مهم به کار گرفته شده در مزرعه کشت و صنعت بر تولید بره‌های چند قلو زا دانست و افزود: در حال حاضر بیش از 70 بره چند قلو زا هم در این مزرعه نگهداری می‌شود.

وی از صادرات حدود 70 هزار نهال تولید شده از مزرعه کشت و صنعت به استان‌های دیگر خبر داد و گفت: نهال سیب تولید شده، به استان‌هایی مانند همدان، آذربایجان غربی و همچنین باغداران زنجانی فروخته شده است.

رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان پای کوتاه بودن و در نتیجه اشکال کم‌تر محیط به لحاظ فیزیکی، مقاوم بودن در مقابل کم‌آبی و قابلیت رشد داشتن در زمین‌های آهکی را سه مشخصه نهال‌های سیب تولید شده در مزرعه کشت و صنعت حسینیه اعظم زنجان عنوان و خاطرنشان کرد: محصولات تولیدی از این نهال‌ها در حال حاضر روانه بازار شده است.

غم‌پرور مجموع نذورات یکساله حسینیه اعظم زنجان را 3 میلیارد و 200 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: حسینیه اعظم علاوه بر اقدامات عمرانی سال گذشته 125 نفر حقوق بگیر دارد که در بخش‌های مختلف آن مشغول به کار هستند و اکثریت آن با مدیریت صورت گرفته خودکفا هستند.

وی افزود: علاوه بر افرادی که به صورت مستقیم در حسینیه اعظم مشغول به کار هستند طی سال گذشته 6 هزار و 590 نفر روز هم در کارهای عمرانی و کشاورزی به کار گرفته شده‌اند که بیانگر اشتغالزایی برای 18 نفر در روز است.

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :