کدخبر : 8022 |
رئیس اداره اوقاف شهرستان طارم خبر داد

اجرای طرح « بصیرت عاشورایی» در بقاع امامزادگان طارم


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طارم از اجرای طرح « بصیرت عاشورایی» در بقاع امامزادگان شهرستان خبر داد

حبیب ابراهیمی  در همایش هیئت امنا و امامزادگان و مساجد شهرستان طارم اظهار کرد: امسال نیز مطابق سنوات گذشته طرح « بصیرت عاشورایی» در امامزادگان طارم اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه، مساجد، حسینیه‌ها و تکایا از اول محرم تا آخر ماه صفر برگزار می‌شود، بیان کرد: این طرح با هدف اجرای منسجم نیات واقفان مرتبط با موضوع روضه خوانی‌، تعزیه‌داری و اطعام عزاداران حسینی که بیشترین درصد موقوفات را شامل می‌شوند، اجرایی می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طارم ادامه داد: ارتقای سطح بصیرتی و معارفی جوانان، اقامه عزای امام حسین (ع) با نگاه اقامه شعائر اسلامی، تبیین درس‌ها و عبرت‌های عاشورا و تحقق قطب فرهنگی شدن امامزادگان از دیگر اهداف اجرای طرح « بصیرت عاشورایی» است.

این مسئول با اشاره به اینکه امسال امامزادگان هاشم و عوف (ع) آببر، امامزاده جعفر (ع) آب‌بر، امامزاده ماهوری (ع) شیت و امامزاده حیدر (ع) گیلوان میزبان طرح بصیرت عاشورایی هستند، گفت: در قالب این طرح‌ برنامه‌های مختلفی اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری مراسم سخنرانی، عزاداری، مدیحه سرایی و برگزاری دسته عزاداری افزود: این طرح با همکاری و حضور روحانیون بومی و همچنین اعزامی برگزار خواهد شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طارم با اشاره به اینکه امسال سه نفر روحانی از قم برای بیان مسائل دینی به شهرستان طارم اعزام شده‌اند، بیان کرد: از جمله برنامه‌هایی که امسال در قالب طرح « بصیرت عاشورایی» اجرایی می‌شود، برنامه لبیک یا حسین (ع)، برنامه عزاداری در روز تاسوعا و عاشورا، مراسم عزاداری به مناسبت شهادت امام سجاد (ع)، برگزاری همایش رهروان زینبی و … است.

ابراهیمی با بیان اینکه از دیگر اهداف اجرای طرح « بصیرت عاشورایی» ارتقای سطح بصیرتی و معارف جوانان، اقامه عزای امام حسین(ع) و تبیین درس‌ها و عبرت‌های عاشورایی است، گفت: شناساندن بهتر امامزادگان و تبدیل بقاع به قطب فرهنگی از دیگر اهداف اجرای طرح مذکور است.

در ادامه این مراسم امام جمعه طارم نیز ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری امام حسین (ع) و 72 تن از یاران ایشان اظهار کرد: ماه محرم فرصت مناسبی برای تبلیغ و ترویج بهتر دین اسلام است.

حجت‌‎الاسلام محمد صادقی‌‌پور با تاکید بر بیان مسائل روز و مورد نیاز جامعه در مراسم‌های عزاداری از سوی مبلغان و سخنرانان بیان کرد: این مراسم‌ها فرصت مناسبی برای رفع شبهه مردم به ویژه نسل جوان نیز است.

امام جمعه طارم با اشاره به برخی از برنامه‌هایی که طی ماه محرم در شهرستان طارم اجرایی خواهد شد، اضافه کرد: برگزاری دسته‌جات عزاداری، مراسم سخنرانی، مداحی و … از جمله برنامه‌هایی است که امسال اجرایی خواهد شد.

وی با تاکید بر برگزاری هرچه بهتر برنامه‌های ماه محرم و صفر تاکید کرد و گفت: در این راستا دستگاه‌های مختلف باید همکاری مناسب را داشته باشند.

مربوطه به : اخبار ویژهزنجاناخبارپایگاهمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :