کدخبر : 6807 |
در بازدید از طرح توسعه قیدار نبی (ع) مطرح شد؛

عملکرد مطلوب استان زنجان در بازسازی و توسعه امامزادگان


مدیرکل مدیریت عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه از عملکرد مطلوب استان زنجان در بازسازی و توسعه امامزادگان خبر داد.

به گزارش بقاع نیوز از زنجان، حجت‌الاسلام شوذب شیری در جریان بازدید از طرح توسعه حرم قیدار نبی (ع) اظهار کرد: در استان زنجان خدمات ماندگاری در بحث توسعه و ساخت امامزادگان صورت گرفته است.
وی با اشاره به روند پیشبردی و رو به جلو توسعه حرم امامزادگان در استان زنجان بیان کرد: خوشبختانه در این استان اقدامات مطلوبی با همکاری اوقاف و مردم زنجان در امر ساخت ضریح و توسعه امامزادگان به ویژه بقاع شاخص صورت گرفته است.
مدیرکل مدیریت عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه با مثبت ارزیابی کردن بقعه قیدار نبی (ع) اضافه کرد: اقدامات صورت گرفته در این بخش ماندگاری و تاثیرگذار در شناساندن بهتر امامزادگان بوده است.
وی با اشاره به اینکه در نتیجه اقدامات صورت گرفته رنگ غربتی که سال‌های سال بر چهره بقاع متبرکه بود، زدوده شده است، افزود: سابقه حضور امامزادگان در استان زنجان به سال 1254 برمی‌گردد.
شیری با اشاره به اینکه در نتیجه فعالیت اوقاف در استان زنجان این استان به مرکز وقفی مهمی تبدیل شده است، تصریح کرد: تاثیرات ایجاد مراکز وقفی در استان مشهود و قابل توجه است.
وی با بیان اینکه استان زنجان یکی از استان‌های پاک در امر موقوفات است، اضافه کرد: در نتیجه تلاش مدیریت و کارکنان اوقاف استان زنجان گام‌های مطلوبی در امر احیا و توسعه موقوفات صورت گرفته است.
در ادامه این بازدید رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان خدابنده نیز ضمن ارائه گزارشی از موقوفات شهرستان خدابنده و پروِژه‌های عمرانی در حال ساخت در این شهرستان بیان کرد: یکی از موقوفات در حال ساخت و توسعه اوقاف خدابنده موقوفه امیرنظام اردهین در شهرستان خدابنده است.
حجت‌الاسلام حسن رضا محمدی با اشاره به اینکه موقوفه مذکور دارای 424 هکتار مساحت بوده و به صورت شش دانگ موقوفه است، اضافه کرد: کاربری این موقوفه استفاده در بخش کشاورزی و معدن است.
وی با بیان اینکه موقوفه قیدار نبی (ع) در شهرستان خدابنده نیز از دیگر طرح‌های سرمایه‌گذاری اوقاف است، افزود:
این موقوفه 6 هزار و 384 متر مربع مساحت دارد و به صورت شش دانگ موقوفه است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده مجموع موقوفات شهرستان خدابنده را 500 مورد اعلام کرد و گفت: از نظر ارزش ریالی خدابنده دارای بیشترین موقوفات در استان زنجان است.
گفتنی است، مدیرکل مدیریت عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه در سفر یک روزه به استان زنجان ضمن حضور در جلسه شورای اداری اوقاف استان زنجان به بازدید از پروژه‌های در حال ساخت از جمله تالار احسان در شهرستان خدابنده پرداخت.
همچنین مدیرکل مدیریت عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن حضور در بقعه قیدار نبی (ع) از طرح توسعه این حرم بازدید کرد.

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفمساجداخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :