کدخبر : 6657 |
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خبر داد

برگزاری جشن‌های شعبانیه در 12 بقعه متبرکه استان زنجان


مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از برگزاری جشن‌های شعبانیه در 12 بقعه متبرکه استان زنجان خبر داد.

به گزارش بقاع نیوز از زنجان؛ حجت‌الاسلام علی باقری ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه اظهار کرد: ماه شعبان یکی از ماه‌های مبارک مسلمانان است.
وی با اشاره به تقارن این ماه با روز ولادت تعدادی از ائمه معصومان (ع) بیان کرد: برای گرامیداشت و شادباش ایام ولادت امامان و معصومان (ع) که در ماه شعبان متولد شده‌اند، سالانه برنامه‌های مختلفی توسط دستگاه‌های اجرایی برگزار می‌شود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه سازمان اوقاف نیز به عنوان متولی امور امامزادگان و بقاع متبرکه هر سال برنامه‌های مختلفی به مناسبت اعیاد شعبانیه برگزار می‌کند، افزود: این جشن‌ها از آغاز ماه شعبان به میزبانی بقاع متبرکه استان و به ویژه بقاع شاخص برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه امسال نیز جشن‌های اعیاد شعبانیه در 12 بقعه متبرکه استان زنجان به صورت ویژه و شاخص برگزار خواهد شد، تصریح کرد: از چند روز قبل کار آذین‌بندی و فضاسازی بقاع استان انجام شده است.
باقری با اشاره به اینکه در برخی از آستانه‌ها از جمله حسینیه اعظم زنجان نیز جشن‌های میلاد به مدت سه شب برگزار خواهد شد، اضافه کرد: طبق برنامه‌ریزی از حضور سخنرانان استانی و کشوری نیز در این برنامه‌ها استفاده می‌شود.
وی همچنین با اشاره به برگزاری مراسم مولودی خانی و برپایی ایستگاه‌های صلواتی در برخی از بقاع متبرکه استان، گفت: تلاش می‌شود در برگزاری این مراسم سیره ائمه معصومان (ع) تبلیغ و ترویج شود.

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیمساجداخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :