کدخبر : 6554 |

وقف از مهمترین و ماندگارترین سنتهای دین مبین اسلام است


به گزارش بقاع نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی، حجت الاسلام محمد تقی کرامتی امام جمعه دلیجان در همایش روحانیون شهرستان که به مناسبت هفته فرهنگی در دفتر امام جمعه برگزار شد گفت: مسئله وقف و موقوفات از مسائل جدی جامعه امروزی است و با توجه به اهمیت و ارزش امر می طلبد تا همگان بویژه روحانیان به عنوان ترویج کنندگان این فرهنگ با این امر خداپسندانه بیشتر آشنا شوند.
وی با بیان اینکه روحانیون در تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف نقش بسزایی دارند بیان کرد: وقف یکی از مهمترین و ماندگارترین سنتهای دین مبین اسلام است که از زمان پیامبر(ص) مورد توجه قرار داشته و آثار و برکات بسیاری از موقوفاتی که در آن دوران و توسط اهل بیت(ع) وقف شده اند در جامعه کنونی بخوبی مشهود است.
حجت الاسلام کرامتی تصریح کرد: امروزه بسیاری از مراکز علمی، دانشگاه ها، مدارس، بیمارستان ها و حوزه های علمیه ما وقف هستند که هم برای مردم و جامعه آثار و برکات بسیاری نیز به همراه دارند.
امام جمعه دلیجان با اشاره به ضرورت حفظ و احیای موقوفات افزود: همه امروز در راستای صیانت از موقوفات، احصاء نیازهای روز جامعه و هدایت نیات واقفان به سمت این نیازها در راستای رفع مشکلات نیازمندان موظف و مسئول هستند.
حجت الاسلام کرامتی با اشاره به لزوم برگزاری همایش نقش روحانیون در ترویج فرهنگ وقف گفت: روحانیون در ترویج و توسعه فرهنگ وقف در بین مردم نقش مهمی برعهده دارند و برگزاری این قبیل همایش ها در تشریح نقش آنان در ترویج وقف و رفع مشکلات کنونی بسیار اثرگذار است.

مربوطه به : دسته‌بندی نشده

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :