کدخبر : 6378 |

استقبال زائران آستان موسی مبرقع(ع) از اجرای طرح آرامش بهاری


مدیر فرهنگی آستان مطهر موسی مبرقع(ع) از استقبال زائران این آستان مطهر از برگزاری طرح آرامش بهاری در جوار این مجموعه زیارتی خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن فاطمیان، مدیر فرهنگی آستان مطهر موسی مبرقع(ع) در گفتگو با خبرنگار بقاع نیوز با اعلام استقبال زوار آستان مطهر موسی مبرقع(ع) از طرح آرامش بهاری در این امام‌زاده اظهار کرد: هم‌زمان با سراسر کشور طرح آرامش بهاری، نوروز امسال در جوار آستان مطهر موسی مبرقع(ع) و دیگر امامزادگان این مجموعه زیارتی برگزار شد که مورد استقبال زائران، مسافران نوروزی و زوار خارجی قرار گرفت.

وی در ادامه گفت: در راستای برگزاری باشکوه این طرح کشوری مجموعه فرهنگی آستان مطهر از بیستم اسفندماه اقدام به برنامه‌ریزی و برگزاری جلسات هماهنگی با شورای فرهنگی آستان و همچنین سرشیفت‌های خدام افتخاری کرد تا به نحوه احسن این طرح در آستان مطهر موسی مبرقع(ع) با شکوه برگزار کرد.

محسن فاطمیان با اشاره به برپایی خیمه معرفت در این آستان مطهر اظهار کرد: برپایی خیمه‌های معرفت یکی از اقدامات فرهنگی طرح آرامش بهاری بود که در این‌باره اقدام به برپایی غرفه‌های کودکانه، مشاوره، پاسخگویی به سؤالات شرعی و اعتقادی، راهنمایی زوار به زبان‌های فارسی، عربی، آذری و همچنین برپایی نمایشگاه تصویری عفاف و حجاب کردیم که مورد استقبال مراجعان به این غرفه‌ها قرار گرفت.

مدیر فرهنگی امامزاده موسی مبرقع(ع) به برپایی سفره هفت سین فاطمی(س) در این امام‌زاده اشاره و بیان کرد: با توجه به تقارن نوروز امسال با ایام فاطمیه(س) در یک اقدام نمادین سفره هفت‌سین فاطمی در یکی از غرفه‌های خیمه معرفت این آستان مطهر برپا شد که در این سفره هفت سین اسامی و القاب حضرت فاطمه زهرا(س) به شیوه زیبایی به نمایش گذاشته شده است.

فاطمیان تصریح کرد: در ایام نوروز کاروان‌های زیارتی از سراسر کشور و کشورهای لبنان، عراق، سعودی، پاکستان، هندوستان، آذربایجان، تانزانیا و همچنین طرح قم گردی به این آستان مطهر حضور یافتند.

مدیر فرهنگی آستان مطهر موسی مبرقع(ع) در پایان با اشاره به برپایی غرفه کودک در این امامزاده، اظهار کرد: غرفه کودک یکی دیگر از غرفه‌های خیمه‌های معرفت این آستان مطهر بود که در این غرفه با برنامه‌های فرهنگی از جمله مسابقات خوشنویسی، قصه‌گویی، قرآن‌خوانی، شعرخوانی، سؤال و جواب، جورچین، جمله‌خوانی و جمله‌نویسی سریع، رنگ‌آمیزی در قالب مذهبی اجرا شد.

 

مربوطه به : اخبار ویژهمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :