کدخبر : 6351 |
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه خبر داد

اجرای طرح آرامش بهاری در 2300 بقعه متبرکه کشور


رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه از اجرای طرح آرامش بهاری در 2 هزار و 300 بقعه متبرکه کشور خبر داد.

به گزارش بقاع نیوز از زنجان، حجت‌الاسلام علی محمدی در جریان بازدید از نحوه اجرای طرح آرامش بهاری در جوار حرم حضرت قیدار نبی (ع) اظهار کرد: طرح ملی آرامش بهاری با هدف خدمت‌رسانی مطلوب به زائران و مسافران نوروزی و تقویت باورهای دینی و مذهبی به صورت همزمان در کشور اجرا می‌شود.
وی با اشاره به اینکه هدف از اجرای طرح آرامش بهاری ارتقای سطح دینی زائران و همچنین تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی کشور است، تصریح کرد: اجرای طرح آرامش بهاری از 28 اسفند ماه سال قبل آغاز شده و تا 14 فروردین ماه اجرایی خواهد شد.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلام اینکه امسال بیش از 2 هزار و 300 امامزاده میزبان طرح آرامش بهاری هستند، اضافه کرد: برگزاری برنامه‌های مختلف در قالب طرح آرامش بهاری موجب استقبال مردم از این طرح شده است.
وی همچنین با مثبت ارزیابی کردن نحوه اجرای طرح آرامش بهاری در زنجان تصریح کرد: استان زنجان جزو استان‌های برتر در اجرای طرح آرامش بهاری و سوگواره یاس نبوی است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان نیز در این بازدید با اعلام اینکه طرح آرامش بهاری در جوار 40 بقعه متبرکه استان زنجان در حال اجرا است، گفت: خوشبختانه استقبال مردم از اجرای طرح مذکور چشمگیر بوده و به طور متوسط هر روز بیش از 5 هزار نفر از بقاع متبرکه استان زنجان بازدید می‌کنند.
محمدی با تاکید بر اینکه هدف از اجرای این طرح استفاده از ظرفیت مذهبی و فرهنگی بقاع متبرکه در راستای تعمیق باورهای دینی و ارتقای سطح بینش مردم در موضوعات مذهبی است، اظهار کرد: امسال برای پنجمین سال متوالی این طرح در حال اجرا است.
وی خاطرنشان کرد: طبق برنامه امسال هفت خیمه معرفت در جوار بقاع متبرکه استان برپا شده و 35 روحانی نیز اوقاف استان را در اجرای طرح مذکور همراهی می‌کنند.

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :