کدخبر : 6348 |
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طارم خبر داد

بازدید روزانه 2500 نفر از امامزادگان طارم


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طارم از بازدید روزانه 2 هزار و 500 نفر از امامزادگان طارم خبر داد.

 

 

حبیب ابراهیمی اظهار کرد: اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طارم مطابق سنوات گذشته و همزمان با سراسر کشور اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری را از 28 اسفند ماه سال قبل آغاز کرده و اجرای این طرح تا 15 فروردین ماه ادامه پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه طرح آرامش بهاری برای پنجمین سال متوالی در شهرستان طارم در حال اجرا است، تصریح کرد: در قالب این طرح برنامه‌های متنوعی اجرا می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طارم با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی‌های قبلی انجام شده پنج امامزاده شهرستان طارم مجری طرح آرامش بهاری هستند، اضافه کرد: امسال آستان مقدس امامزادگان هاشم و عوف (ع) آببر، امامزاده جعفر (ع) و حیدر (ع) گیلوان، عبدالله صومعه‌بر طارم و ماهوری شیت میزبان این طرح ملی و معنوی هستند.

وی با تاکید بر اینکه در قالب طرح آرامش بهاری برنامه‌هایی از قبیل خیمه‌های معرفت، نمایشگاه دستاوردهای وقف، غرفه مشاوره وقف و غرفه‌های پاسخگویی به احکام شرعی دایر شده است، گفت: خوشبختانه استقبال مردم شهرستان از اجرای این طرح مطلوب بوده است.

ابراهیمی با اشاره به اینکه طبق آمار گرفته شده به طور متوسط روزانه 2 هزار و 500 زائر و گردشگر مذهبی از امامزادگان طارم بازدید می‌کنند، اظهار کرد: به علت ارتقای کیفیتی برنامه‌ها تعداد زائران و بازدید کنندگان از امامزادگان طارم نسبت به سال‌های قبل افزایش یافته است.

وی دیگر برنامه اجرایی شهرستان طارم در ایام نوروز را اجرای طرح مودت در جوار امامزادگان اعلام کرد و گفت: این برنامه نیز با هدف جمع‌آوری کمک‌های مردمی در راستای توسعه امامزادگان شهرستان در حال اجرا است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طارم با اشاره به وجود 21 امامزاده در شهرستان طارم اضافه کرد: سال قبل مردم شهرستان طارم بیش از 5 میلیارد ریال برای بازسازی و توسعه امامزادگان طارم مشارکت کردند.

وی همچنین از وقف‌های جدید ثبت شده در شهرستان طارم طی یک هفته گذشته از سال جدید خبر داد و گفت: در این راستا یکی از این موقوفات مربوط به اهدای یک باب منزل مسکونی به ارزش ۸۵۰ میلون ریال است که برای ساخت مسجد وقف شده است.

ابراهیمی همچنین وقف زمین ۲۵۰ متری توسط واقف خیراندیش برای ساخت مسجد تشویر طارم را نیز از دیگر وقف‌های ثبت شده در شهرستان طارم اعلام کرد و افزود: در راستای تجهیز بخش پرستاری بیمارستان شهدای طارم نیز وقف 30 میلیون ریالی انجام شده است.

مربوطه به : اخبار ویژهمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفطارماخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :