کدخبر : 6339 |
مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان زنجان خبر داد

برپایی هفت خیمه معرفت در جوار امامزادگان زنجان/حضور بیش از 20 هزار زائر در امامزادگان زنجان


مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به برپایی هفت خیمه معرفت در جوار امامزادگان زنجان از حضور بیش از 20 هزار زائر در جوار امامزادگان زنجان خبر داد.

 

به گزارش بقاع نیوز از زنجان، حجت‌الاسلام علی باقری در جریان بازدید از نحوه اجرای طرح آرامش بهاری در جوار حرم قیدار نبی (ع) اظهار کرد: بر اساس برآورد صورت گرفته سالانه بیش از 35 برنامه فرهنگی در جوار امامزادگان اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف اوقاف در اجرای برنامه‌های مختلف تبدیل بقاع به قطب فرهنگی است، تصریح کرد: یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری همین موضوع و استفاده از ظرفیت معنوی امامزادگان است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به وجود 126 بقعه متبرکه در استان زنجان اضافه کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تقریبا در جوار همه بقاع یک برنامه فرهنگی شاخص با حضور مسئولان اجرایی شده است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های اجرایی اوقاف طی سال طرح آرامش بهاری است، افزود: از پنج سال گذشته طرح ارامش بهاری به مدت 17 روز در جوار امامزادگان اجرا می‌شود.

باقری با اشاره به اینکه طرح ارامش بهاری هر سال از 28 اسفند ماه تا 15 فروردین اجرا می‌شود، گفت: امسال 38 امامزاده استان زنجان برای اجرای طرح آرامش بهاری آماد‌ه‌سازی شده بودند.

وی با اشاره به فضاسازی امامزادگان قبل از ایام نوروز و غبارروبی این اماکن مقدس تصریح کرد: همچنین به منظور اطلاع‌رسانی بیشتر در فضای امامزادگان بنرها و پوسترهای مربوط به طرح آرامش بهاری نصب شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اعلام اینکه بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده امسال در قالب طرح آرامش بهاری مراسم تحویل سال نو در جوار پنج بقعه متبرکه استان برگزار شد، اضافه کرد: بر اساس آمار گرفته شده فقط در لحظه تحویل سال نو 11 هزار زائر در جوار امامزادگان استان حضور داشتند.

وی با بیان اینکه پس از این روز نیز به صورت متوسط 5 هزار زائر از امامزادگان استان بازدید کرده‌اند، افزود: بر اساس آمار از زمان آغاز اجرای طرح آرامش بهاری تا کنون بیش از 20 هزار زائر و گردشگر نوروزی در جوار بقاع متبرکه و امامزادگان استان حضور پیدا کرده‌اند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه امسال نیز مطابق سنوات گذشته در قالب طرح آرامش بهاری برنامه‌های متنوعی در حال اجرا است، تصریح کرد: راه‌اندازی سامانه بولوتوث در جوار امامزادگان، برپایی ایستگاه‌های صلواتی، برپایی هفت خیمه معرفت در جوار امامزادگان شاخص استان، غرفه‌های مشاوره وقف، غرفه پاسخگویی به مسائل شرعی و … از جمله برنامه‌هایی است که در قالب طرح آرامش بهاری در حال انجام است.

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :