کدخبر : 6330 |
 رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طارم خبر دداد

ثبت چند وقف جدید در شهرستان طارم در سال جاری


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طارم از ثبت چند وقف جدید در شهرستان طارم طی سال جاری خبر داد.

حبیب ابراهیمی اظهار کرد: با اقدامات صورت گرفته توسط اوقاف طارم مشارکت مردم شهرستان در انجام سنت حسنه وقف طی سال جاری بیش از پیش افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه طبق برنامه‌ریزی‌های قبلی نمایشگاه دستاوردهای وقف در شهرستان طارم دایر شده است، تصریح کرد: همچنین به منظور راهنمایی مردم نیز غرفه مشاوره وقف در شهرستان دایر شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طارم با بیان اینکه با اقدامات صورت گرفته چند فقره وقف جدید در شهرستان طارم ثبت شده است، اضافه کرد: یکی از این موقوفات مربوط به اهدای یک باب منزل مسکونی به ارزش 850 میلون ریال است.

وی با اشاره به اینکه این موقوفه وقف مسجد چهارده معصوم (ع) شیت طارم شده است، گفت: موقوفه مذکور دقیقا بر اساس نیات واقف خیراندیش هزینه خواهد شد.

ابراهیمی در ادامه با اشاره به وقف زمین 250 متری توسط واقف خیراندیش اشرف نجفی بیان کرد: این اقدام نیز وقف مسجد تشویر طارم شده است.

وی خاطر نشان کرد: طبق برآورد انجام شده ارزش ریالی موقوفه اهدایی 300 میلیون ریال است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طارم با بیان اینکه یکی از واقفان طارمی نیز در راستای کمک به بیماران به تجهیز بخش پرستاری بیمارستان شهدای طارم کمک کرده است، گفت: این وقف توسط مدیریت شرکت صبا با کمک 30 میلیون ریالی انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر قریب به 400 موقوفه در شهرستان طارم وجود دارد، اضافه کرد: این موقوفات شامل مساجد و موقوفات انتفاعی و غیرانتفاعی هستند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طارم با اشاره به اعتمادسازی انجام شده توسط اوقاف در زمینه ثبت موقوفات جدید تصریح کرد: در راستای دعوت مردم به انجام سنت حسنه وقف اقدامات ارزشمندی در شهرستان صورت گرفته که از مهم‌ترین این اقدامات اخذ سند برای برخی از موقوفات فاقد سند و تصرف مالکیت برای موقوفات است.

وی همچنین با بیان اینکه اوقاف به منظور جلب اعتماد مردم و واقفان خیراندیش دقیقا بر اساس نیات واقفان اقدام به هزینه‌کرد موقوفات می‌کند، گفت: در تلاش هستیم طی سال جاری تعداد موقوفات انتفاعی و درآمددار شهرستان افزایش پیدا کند.

ابراهیمی اجرای برنامه‌های متعدد در ایام نوروز را فرصت مناسبی برای ترویج و تبلیغ سنت حسنه وقف اعلام کرد و افزود: در حال حاضر دو طرح بزرگ آرامش بهاری و سوگواره یاس نبوی در شهرستان طارم همزمان با سراسر کشور در حال اجرا است، که امیدواریم با اطلاع‌رسانی در این ایام مردم بیش از پیش با نتایج مثبت موقوفات در جامعه آشنا شوند.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :