کدخبر : 6304 |

زیارتی جمعی از شیعیان باکو در امامزاده موسی مبرقع(ع)


در آستانه سالروز شهادت حضرت زهرا(س) جمعی از شیعیان کشور آذربایجان باکو در سفر زیارتی به شهر مقدس قم به آستان مطهر حضرت موسی مبرقع ابن الجواد(ع) مشرف شدند.

به گزارش خبرنگار بقاع نیوز،کاروان زیارتی حجاز کشور آذربایجان باکو صبح دوشنبه سوم فروردین ماه 1393 در آستانه سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور در آستان مطهر امامزاده موسی مبرقع(ع) فرزند بلافصل امام جواد(ع) و امامزادگان چهل اختران و امامزاده زید(ع) این امامزادگان واجب التعظیم را زیارت کردند.

حجت الاسلام و المسلمین محسن فاطمیان مدیر فرهنگی آستان مطهر موسی مبرقع(ع) طی سخنانی در جمع این زایرین خارجی آستان مطهر که سخنان ایشان توسط یکی از خدام به زبان ترکی ترجمه می شد این مجموعه زیارتی که در آن 43 امامزاده گرانقدر مدفون هستند را معرفی و توضیحاتی دادند.

خانم حلیمه مدیر کاروان زیارتی حجاز کشور آذربایجان باکو در گفتگو با خبرنگار بقاع نیوز در خصوص نحوه آشنایی آنها با این امامزاده بیان کرد:در سفری زیارتی که به شهر مقدس قم داشتم بوسیله علماء بزرگوار این امامزاده واجب التعظیم معرفی شد و اکنون نزدیک ده سال است که توفیق تشرف به این مکان مقدس را داریم که در این سفر زیارتی تعداد 35 نفر حضور دارند.

وی سپس به کرامتی از امامزاده موسی مبرقع(ع) اشاره و تصریح کرد: در این مدت زایرینی که متوسل به این مکان مقدس شده اند به نحوی هر کدام حاجت روا شده اند که دو نفر از آنها به خودم گفتند که مشکل مسکن و دیگری مشکل بچه دار شدن داشت که با توسل به این امامزاده مشکلش حل و حاجت روا گردید.

در ادامه این کاروان زیارتی با حضور در آستان مطهر و مجموعه زیارتی 43 امامزاده مدفون در این مکان مقدس را زیارت نمودند.

سرویس خبرنگاران بقاع نیوز: امیرمحسن سلطان احمدی / قم

مربوطه به : اخبار ویژهمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیآخرین عناوین

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :