کدخبر : 6188 |
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خبر داد

حضور 5 هزار زنجانی در آزمون کتبی طرح تربیت حافظان قرآن کریم


معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از حضور 5 هزار زنجانی در آزمون کتبی طرح تربیت حافظان قرآن کریم خبر داد.

به گزارش بقاع نیوزاز زنجان، حجت‌الاسلام فخرالدین خدابنده‌لو اظهار کرد: طرح تربیت حافظان قرآن کریم در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه تربیت 10 میلیون حافظ قرآنی در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح از سه سال گذشته آغاز شده است، اضافه کرد: در این مدت 13 هزار و 400 نفر زنجانی در این طرح شرکت کرده و مراحل ثبت نام آنها در سامانه مربوط ثبت شده است.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه این طرح با بهره‌گیری از ظرفیت مربیان قرآنی آموزش دیده و کارآزموده اجرایی می‌شود، تصریح کرد: خوشبختانه سطح معلومات قرآنی حافظان زنجانی در حد مطلوبی قرار داد و در همین راستا هر سال تعدادی از نفرات برتر مسابقات قرآنی کشوری از بین حافظان  و قاریان زنجانی هستند.

وی با تاکید بر اینکه امسال نیز به منظور سنجش میزان آگاهی و سواد قرآنی، قرآن آموزان طرح آزمون کتبی در استان همزمان با سراسر کشور در حال برگزاری است، اضافه کرد: امروز مرحله سوم این آزمون در حال برگزاری است.

خدابنده‌لو با اشاره به حضور 5 هزار نفر از حافظان زنجانی در این آزمون افزود: این حافظان از یک تا 30 جزء قرآن کریم را حفظ کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه حافظان زنجانی از رده‌های سنی مختلف در این آزمون شرکت دارند، بیان کرد: طبق آمار گرفته شده از مجموع شرکت کنندگان در این طرح 9 هزار و 60 نفر خانم و 4 هزار و 294 نفر آقا هستند.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان همچنین با ارائه گزارشی از میزان شرکت کنندگان در جزءهای مختلف قرآنی اضافه کرد: طبق آمار 4 هزار و 549 نفر از شرکت کنندگان در  بخش حفظ یک جزء، 4 هزار و 37 نفر در بخش حفظ دو جزء و 3 هزار و 618 نفر نیز در بخش حفظ سه جزء حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه برخی از افراد شرکت کننده در این طرح نیز با تلاش موفق به حفظ کل قرآن کریم شده‌اند، اظهار کرد: اغلب این افراد از بین جوانان و نوجوانان هستند.

خدابنده‌لو همچنین آماری از شرکت کنندگان در قالب طرح حفظ موضوعی قرآن کریم نیز ارائه کرد و گفت: طبق آمار گرفته شده  600 نفر از علاقه‌مندان در طرح حفظ موضوعی قرآن کریم شرکت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در راستای اجرای طرح حفظ موضوعی قرآن کریم کتابی منتخب از آیات قرآن کریم که ترجمه آن در موضوعات اعتقادی، اجتماعی و اخلاقی است، توسط مجتمع فرهنگی پژوهشی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه تدوین، تالیف و به چاپ رسیده است، تصریح کرد: کتاب مذکور در برگیرنده 300 آیه کاربردی از قرآن کریم است.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه کتاب مذکور شامل 150 مورد آیه اخلاقی، 50 آیه احکام و فروع دین و 100 آیه اعتقادی است، گفت: این کتاب به صورت رایگان و به منظور توسعه فرهنگ قرآنی، ترویج و نهادینه شدن موضوعات قرآنی، ارتقای روحیه معنوی و گرایش به مباحث قرآنی در جوار بقاع توزیع شده است.

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :