کدخبر : 6126 |

تغییر نام و مسئولیت‌های جدید سازمان اوقاف مشخص شد


با موافقت نمایندگان مردم در خانه ملت؛ سازمان اوقاف و امور خیریه به سازمان اوقاف، مساجد و امور خیریه تغییر نام می‌یابد.

به گزارش بقاع نیوز،با موافقت نمایندگان مردم در خانه ملت؛ سازمان اوقاف و امور خیریه به سازمان اوقاف، مساجد و امور خیریه تغییر نام می‌یابد. این سازمان مسئولیت حمایت از مدیریت مساجد، اقدامات و امور مربوط به نگهداری، احداث، تجهیز، نوسازی و پیگیری امور نمازخانه‌ها را برعهده دارد و این مسئولیت به سایر وظایف سازمان مذکور اضافه می‌شود.

بنا بر اعلام پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی،نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 13 اسفند) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح حمایت از مدیریت، احداث، تجهیز و نوسازی مساجد و نمازخانه‌های کشور با ماده 2 این طرح با 128 رأی موافق، 23 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از مجموع 204 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس ماده 2 طرح مذکور؛ سازمان اوقاف و امور خیریه به سازمان اوقاف، مساجد و امور خیریه تغییر نام می‌یابد که در این قانون سازمان نامیده می‌شود. این سازمان مسئولیت حمایت از مدیریت مساجد، اقدامات و امور مربوط به نگهداری، احداث، تجهیز، نوسازی و پیگیری امور نمازخانه‌ها را به ترتیبی که در این قانون می‌آید برعهده دارد و این مسئولیت به سایر وظایف سازمان مذکور اضافه می‌شود.

سرویس خبرنگاران بقاع نیوز:امیرمحسن سلطان احمدی

مربوطه به : اخبار ویژهآخرین عناوین

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :