کدخبر : 6124 |

آزمون ملی طرح حفظ قرآن روز جمعه با حضور300هزار قرآن آموز همزمان در سراسر کشور برگزار می شود


معاون فرهنگی، اجتماعی سازمان اوقاف گفت: سومین آزمون طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم به عنوان بزرگترین رویداد حفظ قرآن ساعت 9 صبح روز جمعه 15 اسفند ماه با حضور 300 هزار قرآن آموز همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری بقاع نیوز،حجت‌الاسلام والمسلمین شرفخانی، معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: سومین آزمون طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم در 320 شهرستان و 550 حوزه امتحانی در کل کشور اعم از آستان امامزاده‌ها، بقاع متبرکه، حسینیه‌ها، موسسات و برخی از مکان‌ها که از قبل هماهنگ شده‌اند به صورت متمرکز برگزار می‌شود.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه،وی ادامه داد: آزمون کتبی شامل 40 سوال در هشت رشته حفظ ترتیبی قرآن، حفظ جزء 30، حفظ جزء 30 و یک، حفظ 3 جزء، 5 جزء، 10 جزء، 15 جزء و 20 جزء و حفظ کل قرآن کریم و در سه رشته حفظ موضوعی قرآن، براساس کتابی با عنوان 300 موضوع قرآنی که برخی با حفظ 150 موضوع در آزمون حضور دارند و همچنین براساس کتاب «مسافران آسمان» ویژه نوجوانان با 150 موضوع برگزار می‌شود.
شرفخانی عنوان کرد: افرادی که از 100 نمره 70 را کسب کنند، گواهینامه دریافت می‌کنند و به قید قرعه جوایزی شامل 140 کمک هزینه سفر عمره، عتبات عالیات و جوایز فرهنگی دریافت می‌کنند.
وی با اشاره به فرآیند تصحیح اوراق عنوان کرد: مجموع نمره آزمون شفاهی و کتبی باید 70 باشد و این نمره از طریق ستاد‌های حفظ استان‌ها اعلام می شود.
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف گفت: پس از آنکه در سال 1390 مقام معظم رهبری در جمع جامعه قرآنی بحث تربیت 10 میلیون حافظ قرآن را به عنوان استراتژی نظام و یک تدبیر اجرایی بیان کردند، سازمان اوقاف و امور خیریه از سال 91 طرح ملی حفظ قرآن را در سطح کشور آغاز کرد و تربیت یک میلیون حافظ قرآن طی چهار سال را در دستور کار خود قرار داد.
وی با بیان اینکه از سال 91 تاکنون 870 هزار نفر در این طرح نام‌نویسی کرده‌اند تاکید کرد: بر این اساس در برنامه هر ساله برای هر استان، نسبت به توانمندی استان ها، ظرفیتی تعیین شده و تمام مشخصات افراد ثبت نامی در این طرح در سامانه درج شده است.
شرفخانی گفت: مراسم افتتاحیه سومین آزمون طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم در تهران با حضور برخی مسئولان سازمان اوقاف و امور خیریه در امامزاده بی بی حمیده خاتون باغ فیض برگزار می شود.
وی گفت: داوطلبان برای اطلاع از مکان برگزاری آزمون در شهرستان خود می توانند به سایت رسمی سازمان اوقاف و امور خیریه به آدرس www.awqaf.ir یا سایت معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه به نشانی www.mfso.ir مراجعه کنند.

سرویس خبرنگاران بقاع نیوز:امیرمحسن سلطان احمدی

مربوطه به : اخبار ویژهاخبارقرآنیآخرین عناوین

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :