کدخبر : 6106 |
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خبر داد

اجرای طرح یاس نبوی در 12 امام‌زاده استان زنجان


مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از اجرای طرح یاس نبوی در 12 امام‌زاده استان زنجان خبر داد.

به گزارش بقاع نیوز از زنجان، حجت‌الاسلام علی باقری اظهار داشت: با توجه به اینکه ایام نوروز سال 94 با ایام شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) تقارن شده اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان برنامه‌هایی متناسب با این ایام در بقاع متبرکه استان اجرا می‌کند.
وی با اشاره به اینکه در طول چند سال گذشته در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در ایام فاطمیه دوم طرح سوگواره یاس نبوی در سطح استان زنجان برگزار می‌شود، تصریح کرد: طرح یاس نبوی به صورت سراسری در همه استان‌های کشورمان اجرا می‌شود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از اجرای طرح یاس نبوی در سطح 12 امام‌زاده استان زنجان خبر داد و بیان داشت: امروز باید ملت ایران در ارتباط با زندگی و سیره حضرت فاطمه(س) معرفت خود را افزایش دهند.
وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی لازم برای اجرای این طرح به مدت پنج روز از تاریخ دوم تا ششم فروردین ماه جاری صورت گرفته است، گفت: همزمان با ایام فاطمه همانند سال‌های گذشته مسابقات خطبه فدکیه در سطح استان زنجان برگزار می‌شود.
باقری ادامه داد: به نفرات برگزیده این مسابقات کمک هزینه عتبات عالیات و کمک هزینه حج عمره اعطا می‌شود.
وی از برپایی نمایشگاه عفاف و حجاب و برپایی خیمه‌های معرفت در سطح تعدادی از امام‌زاده‌های استان زنجان خبر داد و یادآور شد: این برنامه توسط 12 روحانی آقا و سه خانم به مدت پنج روز در چهار امام‌زاده استان زنجان مستقر می‌شود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان اضافه کرد: همچنین ویژه برنامه سالگرد شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور خواهران در چهار شهرستان استان زنجان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) دسته عزاداری و برنامه حرم تا حرم در شهرستان‌های ابهر و خدابنده برگزار می‌شود، افزود: این برنامه در مرکز استان نیز با حضور مردم پایتخت شور و شعور حسینی برگزار می‌شود.
باقری با بیان اینکه ویژه برنامه روز شهادت حضرت فاطمه(س) در ساعت 10:30 روز شهادت از مقابل مسجد سید زنجان با محوریت هیئت فاطمیون به صورت دسته عزاداری به سمت امام‌زاده سید ابراهیم(ع) برگزار می‌شود، متذکر شد: پس از این برنامه در محوطه امام‌زاده سید ابراهیم(ع) نیز مراسم عزاداری برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه برنامه زیارت حضرت فاطمه(س) با حضور مردم ولایی زنجان در روز شهادت حضرت فاطمه(س) در محل امام‌زاده سید ابراهیم(ع) برگزار می‌شود، اظهار داشت: پس از آن برنامه مداحی و سخنرانی آیت‌الله شیخ علی خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان برگزار می‌شود.
زهرا رسولی- خبرنگار بقاع نیوز- زنجان

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :