کدخبر : 6099 |
حجت‌الاسلام شرفخانی در هم‌اندیشی طرح آرامش بهاری در قم بیان کرد:

امروز ما در صلح نیستیم بلکه در جنگ نرم فرهنگی دشمن قرار داریم


معاون فرهنگی سازمان اوقاف کشور با بیان اینکه امروز ما در صلح نیستیم بلکه در جنگ نرم فرهنگی دشمن قرار داریم، بیان کرد: بهترین ساختار جنگ نرم دشمنان را باید بشناسیم و تیرهای معرفتی و اعتقادی خود را از سنگر بقاع متبرکه به سمت جبهه استکبار شلیک کنیم.

2711537_947به گزارش خبرنگار بقاع نیوز از شهر مقدس قم،مراسم هم‌اندیشی طرح آرامش بهاری و سوگواره یاس نبوی بقاع متبرکه استان قم شب گذشته شنبه نهم اسفندماه از ساعت 19 در محل مجتمع فرهنگی امامزاده سید علی(ع) شهر مقدس قم با حضور معاون فرهنگی سازمان اوقاف کشور، مدیرکل اوقاف استان قم، مسولان اوقاف شهرستان‌های قم، کهک، سلفچگان، معاون زیارتی استاندار قم، رئیس پلیس آگاهی استان، معاونان فرهنگی و خادمان امامزادگان استان برگزار شد.

سخنران ویژه این مراسم معاون فرهنگی سازمان اوقاف کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی بود که وی در سخنانی با اشاره به فعالیت جدی 166 شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان اظهار کرد: 25 شبکه دارای محتوای مذهبی و 16 شبکه هم کاملا زیر سیطره صهیونیست‌ها و انگلیس هستند.

وی افزود: مؤسسه استراتژیک رژیم صهیونیستی برخی از شبکه‌های فارسی زبان را مدیریت می‌کند؛ هدف آنها از بین بردن حکومت‌های اسلامی در کشورهای مختلف از جمله عراق، افغانستان و سوریه است و برای ایران نیز نقشه فرهنگی کشیده‌اند.

معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه دشمنان می‌دانند برخورد نظامی نمی‌تواند حکومت جمهوری اسلامی را از بین ببرد گفت: آنها شبکه‌های ماهواره‌ای را که مروج بی‌بند و باری و از بین بردن حریم‌های خانوادگی هستند به عنوان مهمترین ابزار مورد استفاده قرار داده‌اند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب بارها از این هجمه‌ها با عناوینی همچون شبیخون فرهنگی، ناتوی فرهنگی و جنگ نرم یاد کرده‌اند ولی توجه کافی به این هشدارها صورت نگرفته است.

شرفخانی با اشاره به تعبیراتی که رهبر معظم انقلاب در مورد مبارزه با جنگ نرم و فرهنگی دشمنان بکار می‌برند، گفت: امروز باید باور کنیم در حال صلح با دشمنان نیستیم، هر کس چنین احساسی ندارد هنوز بیانات رهبری و هجمه‌های دشمنان را درک نکرده است.

معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: در جنگ نرم تهاجمی صورت می‌گیرد که سلاح‌های نظامی را نمی‌توان در آن دید و حتی ممکن است انسان گمان کند به آزاداندیشی رسیده و روزآمد شده است زیرا روحیه تنوع‌طلبی انسان را به استقبال از جنگ نرم دشمن می‌کشاند.

وی خاطرنشان کرد: اگر خانواده‌های مذهبی ما جنگ نرم را باور نکنند فرزندانشان گرفتار دشمنان خواهند شد.

شرفخانی با بیان اینکه کارهای فرهنگی عادی نشان از باور نداشتن جنگ نرم با دشمنان است، گفت: برای مقابله صحیح با دشمنان در جنگ فرهنگی باید صحنه را بشناسیم و صف‌آرایی او را به خوبی درک کنیم.

معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: امروز در عرصه فرهنگی با دشمن در جنگ به سر می‌بریم، جنگ نرم دشمن ساختاری دارد به این ترتیب که آنها در مقابل خواص جامعه قرار نمی‌گیرند بلکه بدنه اجتماع را مورد هجمه قرار می‌دهند.

وی با اشاره به طیف بندهای سه گانه در جنگ نرم، گفت: طیف معارض و طیف انقلابی دو قشری هستند که دشمنان با آنها کاری ندارند بلکه به طیف خاکستری یعنی کسانی که اعتقادات چندان راسخی ندارند می‌پردازند.

شرفخانی تصریح کرد: طیف خاکستری را در مجموعه‌های مختلف می‌توان دید که دارای اعتقادات راسخی نیستند و تهاجم نرم دشمنان بر روی آنها اثر می‌گذارد؛ مقابله با جنگ نرم دشمن زمانی اثرگذار است که بتوانیم از ظرفیت بقاع متبرکه بهره ببریم زیرا طیف خاکستری حتی بدون برنامه‌ریزی در این اماکن مقدسه حضور می‌یابند و برخی هم مشکلات روحی و روانی یا مالی دارند و برای اینکه محبت اهل بیت(ع) در دلشان وجود دارد به بقاع متبرکه مراجعه می‌کنند.

معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: بهترین ساختار جنگ نرم دشمنان را باید بشناسیم و سپس در ایام نوروز تیرهای معرفتی و اعتقادی خود را از سنگر بقاع متبرکه به سمت جبهه استکبار شلیک کنیم.

وی با بیان اینکه اوایل برخی موضع گیری‌ها در مقابل طرح آرامش بهاری هم صورت گرفت، عنوان کرد: بعضی معتقد بودند این طرح امکان پذیر نیست ولی امروز بر خلاف سال‌ها که سازمان اوقاف در تعطیلات رسمی فعالیت خود را کمتر می‌کرد، در ایامی مانند نوروز قرارگاه فرهنگی تشکیل می‌دهد و طرح آرامش بهاری را اجرا می‌کند.

شرفخانی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر رعایت اصول مدیریت جهادی در شرایط کنونی، گفت: انتظار این است که همه مدیران و مسئولان کشور در مقابل جبهه استکبار و شیطان، مدیریت اسلامی را طراحی و پیاده کنند.

معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: نگاه اداری و وظیفه سازمانی در طرح آرامش بهاری نمی‌تواند راهگشا باشد بلکه باید بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، مدیریت جهادی و اسلامی را در دستور کار قرار دهیم زیرا ایشان نگرانی خود را از وضعیت فرهنگی ابراز کرده‌اند و وظیفه ماست که به ندای ایشان لبیک بگوییم.

وی با اشاره به ترویج بی‌حیایی و بی‌عفتی در شبکه‌های اجتماعی، تصریح کرد: تا چندی پیش زنان ایرانی عکس با حجاب خود را هم در اختیار دیگران قرار نمی‌دادند ولی امروز پروفایل‌های فراوانی در شبکه‌های اجتماعی ساخته شده که عکس‌های خانوادگی خود را به صورت گسترده منتشر می‌کنند و این یک بعد از جنگ فرهنگی دشمنان با ماست.

شرفخانی با بیان اینکه طرح آرامش بهاری یک برنامه معمولی نیست، گفت: هدف این طرح همان مواردی است که اهل بیت(ع) و خاندان ایشان برایش به شهادت رسیدند، آنها به دنبال این بودند که حلال خدا در جامعه حلال باشد و حرام الهی هم حرام شمرده شود.

معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه، عنوان کرد: حضور روحانیان در بقاع متبرکه با ادبیات امروزی یکی از شاخصه‌های اصلی در طرح آرامش بهاری است؛ اولویت نخست سازمان اوقاف در بقاع متبرکه، حضور روحانیان با تخصص‌های مختلف و ارائه مشاوره توسط آنها به خانواده‌هاست.

وی افزود: صرف برپایی نمایشگاه و چند غرفه مختلف در طرح آرامش بهاری ملاک نیست بلکه باید روحانیان به عنوان کارشناسان مذهبی حضور یابند.

شرفخانی با تأکید بر اینکه زائران و گردشگران باید مفاهیم فرهنگی و معنوی مانند عفاف و حجاب را از قم به سوغات ببرند، گفت: قم باید الگوی طرح آرامش بهاری باشد و به همین منظور طرح‌های آموزشی خوبی در نظر گرفته شده است.

معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه، اظهار کرد: امسال مقرر شده هزار خیمه معرفت در قالب طرح آرامش بهاری در سراسر کشور برپا شود.

وی خواستار استفاده از برنامه‌های فرهنگی کوتاه مدت حتی برای چند دقیقه در بقاع متبرکه شد و گفت: استفاده از تابلوهای محیطی به منظور انتقال مفاهیمی مانند عفاف و حجاب در اماکن مقدسه اهمیت ویژه‌ای دارد؛ زیباسازی محیطی و تبلیغات معنوی هم در بقاع متبرکه جدی گرفته شود.

شرفخانی با اشاره به استفاده دشمنان از ابزار قدرتمند رسانه عنوان کرد: ما هم در مقابله با جنگ نرم آنها باید از ابزارهای روز رسانه ای بهره ببریم؛ استفاده از دستگاه‌های بلوتوث در بقاع متبرکه و ارسال نماهنگ‌های مذهبی و معنوی برای زائران و گردشگران ضروری است ضمن اینکه پرداختن به آسیب‌های اجتماعی که فراگیر شده‌اند باید در اولویت قرار گیرد.

قم / خبرنگار بقاع نیوز / امیرمحسن سلطان احمدی

مربوطه به : اخبار ویژهآخرین عناوین

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :