کدخبر : 6049 |
نماینده ولی فقیه در استان زنجان:

همه هیئت‌های مذهبی اوقاف را در برگزاری سوگواره یاس نبوی همراهی کنند


نماینده ولی فقیه در استان زنجان بر همکاری همه هیئت‌های مذهبی با اوقاف در برگزاری سوگواره یاس نبوی تاکید کرد.

به گزارش بقاع نیوز از زنجان، آیت‌الله شیخ علی خاتمی در نخستین جلسه هماهنگی طرح سوگواره یاس نبوی ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه اول اظهار کرد: باید هماهنگی لازم برای اجرای برنامه‌های ایام فاطمیه در استان ایجاد شود.
وی با تاکید بر برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم عزاداری در ایام فاطمیه بیان کرد: طی سه سال گذشته که این برنامه با شکوه و عظمت خاصی برگزار شده است.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه خشنودی خداوند در خشنودی حضرت زهرا (س) است، تصریح کرد: تاکید بر این است که جلسه‌ای با حضور همه هیئت‌های مذهبی برگزار شود تا هماهمنگی‌ لازم برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این مراسم انجام شود.
وی با اشاره اینکه هیئت فاطمیون در برگزاری این مراسم خوب عمل می‌کند، افزود: سال گذشته حسینیه و زینبه اعظم زنجان نیز در برگزاری این مراسم همکاری کردند که امیدواریم امسال نیز آنها همکاری لازم را داشته باشند.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با تاکید بر حضور همه هیئت‌هایی که اسامی آنها مرتبط به القاب و یا اسم مقدس حضرت زهرا (س) اضافه کرد: باید از همین الان هماهنگی لازم با این هیئت‌ها صورت گیرد تا آنها نیز با عزاداران و پرچم‌هایی که دارند در این مراسم حضور پیدا کنند.
وی با تاکید بر کوتاه کردن مراسم عزاداری اظهار کرد: با توجه به اینکه مراسم در فروردین ماه است و ساعت نیز یک ساعت به جلو کشیده می‌شود، از همین رو برگزاری مراسم عزاداری از ساعات آغازین صبح ممکن است طولانی بوده و خسته کننده باشد که از همین رو پیشنهاد می‌شود، مراسم از ساعت 10،30 تا 11 صبح برگزار شود.
آیت‌الله خاتمی با اشاره به نحوه برگزاری مراسم عزاداری تصریح کرد: پس از برگزاری دسته عزاداری، یک سینه‌زنی در حیاط امامزاده سید ابراهیم (ع) انجام شده و پس از آن نیز در داخل امامزاده زیارت نامه قرائت شده و در انتها نیز منبر و روضه باشد.
وی با بیان اینکه با تلاش انجام شده سال قبل مراسم بسیار بی حاشیه برگزار شد، افزود: باید هماهنگی کنیم که امسال نیز این چنین مراسمی باشد.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با تاکید بر اینکه باید شرایط را سنجیده و مراسم را برگزار کنیم، بیان کرد: به هر حال ایام عزاداری مقارن با تعطیلات نوروز است و برخی از افراد در سفر هستند یا میهمان دارند، پس نباید توقع بیجا داشته باشیم.
وی با بیان اینکه با وجود شرایط مذکور باید منطقی با این موضوع برخورد کرد، افزود: طبیعی است که به علت مراسم عزاداری یک عده احساس مسئولیت می‌کنند، اما باید اینها کنترل شود.
آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه تعطیلات عید زمان شادی و صله رحم و دید و بازدید است، گفت: به شرطی که گناه و معصیت نباشد، این آداب و رسوم اشکالی ندارد.
وی با تاکید بر عدم انجام افراط و تفریط در ایام عید که متقارن با ایام فاطمیه است، اضافه کرد: نباید بگذاریم مراسم و ایام به افراط و تفریط کشیده شود.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه با وجود شرایط نوروزی و ایام عزاداری حضرت زهرا (س) باید مراسم باشکوهی برگزار شود، افزود: امیدواریم امسال نیز همچون سنوات گذشته مراسم عزاداری در خور شان حضرت زهرا (س) داشته باشیم.
زهرا رسولی- خبرنگار بقاع نیوز- زنجان

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :